1 (edited by gaby354 29-10-2012 20:14)

Topic: Experimentele

De curand,ma pasioneaza foarte mult experimentele big_smile Puteti sa incercati si voi cateva experimente...
1)Puneti cateva mentosane intr-o sticla cu Coca Cola
2)Sau puneti intr-o farfurie apa si piper,va puneti putin detergent de vase pe deget si bagati degetul in farfuria unde se afla apa si piperul
Si mai sunt foarte multe experimente.Puteti sa incercati si scrieti ce ati observat smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

2

Re: Experimentele

Bun subiect :bravo: .Am incerc ambele experimente(1 l-am facut mai demult).
Am si eu un exemplu big_smile :
Luati un ou fiert bine,un recipient cu "gura" mai ingusta si in recipient puneti o hartie sau un chibrit ce arde si apoi oul peste.Ca sa scoateti oul,intearceti-l invers si cu feonul dati pe partea unde se afla.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

3 (edited by carmeryne 30-10-2012 15:08)

Re: Experimentele

Eu am incercat vara asta cu prietenii experimentul cu mentosana :hihi:  Sucul a  trecut de 3 metri  smile  Ploua cu suc,visele chiar se implinesc smile  smile  smile
..Acum il incerc pe cel cu piperul...dar nu sunt efecte adverse ,nu? Ca eu nu stiu ce o sa se intample big_smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-10-2012 15:08[/merge_posts_bbcode]

Am incercat...de curiozitate,ce ar fi trebuit sa se intample? Ca n-am observat nimic neobisnuit? :wis:

4

Re: Experimentele

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K2M6he21uYk&feature=related[/youtube]

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

5

Re: Experimentele

Aaaaaa,asta trebuia sa se intample smile
Am si eu un experiment,legat de fizica:
1. Se umple un pahar cu apa.
2. Se pune o hartie pe deshiderea paharului si se preseaza bine cu palma.
3. Se intoarce paharul invers,pastrandu-se hartia.
Cred ca multi s-ar astepta ca hartia sa cada,si apa sa curca din pahar,dar din cauza presiunii,hartia va sta la locul ei,iar apa nu va curge :wow:

6

Re: Experimentele

nea facut si noua prfesoara acest experiment

Animalele sunt lumea mea! :heart: