1

Topic: diavol de tasmania

este un soarece mare negru cu coada groasa si dinti portocali(galbeni)

2 (edited by LovePets 29-12-2008 11:57)

Re: diavol de tasmania

???soarece mare si negru cu coada groasa si dinti portocalii???Mie nu-mi pare a avea o legatura cu soarecii si nici nu are...este un marsupial si nu o rozatoare,desi se aseamana PUTIN de tot cu soarecii.
Traieste in Australia,si este cel mai mare carnivor marsupial,dupa extintia lupului marsupial.
Es un animal relativ mic,insa nu este de subestimat fiind FOARTE agresiv si FOARTE puternic.

3

Re: diavol de tasmania

LovePets wrote:

???soarecemare si negru cu coada groasa si dinti portocalii???Mie nu-mi pare a avea o legatura cu soarecii si nici nu are...este un marsupial si nu o rozatoare,desi se aseamana PUTIN de tot cu soarecii.
Traieste in Australia,si este cel mai mare carnivor marsupial,dupa extintia lupului marsupial.
Es un animal relativ mic,insa nu este de subestimat fiind FOARTE agresiv si FOARTE puternic.

Exact..

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

4

Re: diavol de tasmania

Hmmmmmmmmmmmmm, daca ma uit mai bine la el, e superb, mai putin gura aia cascata! Cand casca asa gura amenintza pe un posibil atacator! Eu nu m-as pune cu asa ceva! Dar e frumos :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

5

Re: diavol de tasmania

sa vezi tu ce sunete scoate....mi-am luat revista national geografic....si apare in doasrele zoo....e superb...

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

6

Re: diavol de tasmania

O sa ma uit pe YouTube si poate pun si un film! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

7

Re: diavol de tasmania

adica asta? [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0GN__Vut4ww&feature=related[/youtube]

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

8

Re: diavol de tasmania

:wow: smile smile smile zici ca s-a inecat !!!

Adaugat: 30-12-2008 10:05

lupi cu marsupiu??? :wow: :wow: :wow:

9

Re: diavol de tasmania

Asa ceva! :wow:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

10

Re: diavol de tasmania

:d

11

Re: diavol de tasmania

e frumos , eu a trb sa fac un proiec la sc despre el anu trecut la bio  :floare:  :hihi:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

12

Re: diavol de tasmania

Mie-mi pare dragut :ok: