101

Re: Ce papagal am ?

Salut .am si eu un papagal  :malex:  cam sperios .daca nu se inblanzeste in maxim o luna il vand.Il am din 20 nov 2011 de la balanoiu care mia zis ca e foarte bland

102

Re: Ce papagal am ?

cat ai at pe el? :malex:

103

Re: Ce papagal am ?

dinu wrote:

Salut .am si eu un papagal  :malex:  cam sperios .daca nu se inblanzeste in maxim o luna il vand.Il am din 20 nov 2011 de la balanoiu care mia zis ca e foarte bland

woww ii dai termen micutului???
bafta la imblanzit!

Max-aratinga nanday

104

Re: Ce papagal am ?

eu nu l-as vinde este foarte frumos :malex:

105

Re: Ce papagal am ?

dinu wrote:

Salut .am si eu un papagal  :malex:  cam sperios .daca nu se inblanzeste in maxim o luna il vand.Il am din 20 nov 2011 de la balanoiu care mia zis ca e foarte bland

Ar fi pacat sa-l vinzi, pt ca este un exemplar deosebit de frumos. Probabil ii ia mai mult timp pana se obisnuieste cu voi, dar o sa vezi ca rabdarea va va fi rasplatita cu atata gingasie si dragoste din partea lui, atunci cand va prinde incredere in voi si va simti el ca este iubit si ca nu i se poate intampla nimic rau! E nevoie sa-i oferiti timp, nu e nici rau, nici prost, din contra e o pasare foarte inteligenta, doar ca trebuie sa acceptati ritmul lui de a se imprieteni cu voi si sa cautati cheia catre sufletelui lui. Va merita efortul! :malex:

Roro esti parte din sufletul meu!

106

Re: Ce papagal am ?

dinu wrote:

Salut .am si eu un papagal  :malex:  cam sperios .daca nu se inblanzeste in maxim o luna il vand.Il am din 20 nov 2011 de la balanoiu care mia zis ca e foarte bland

chiar ca este frumos cu rabdarea o sa-l imbranzaesi  :sanatate:
sa ne ti la curent cu frumosul tau

107

Re: Ce papagal am ?

wow marele alex prietenimei l-au luatla reducere si au dat 6 milioanr pe el ei l-au imblanzit greu cu  manusi de sudor si cu casti pe urechi. eu zic ca merge caci ei au un jako si un amazon si au aplicat aceeas solutie.bafta

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

108

Re: Ce papagal am ?

Am primit 2 papagali dar nu stiu ce specie sunt ma poate ajuta cineva?

109

Re: Ce papagal am ?

Cred ca sunt papagali cantatori smile

- Bianca

110

Re: Ce papagal am ?

Seama un pic si cu capra.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

111

Re: Ce papagal am ?

Asa am crezut si eu dupa ce am cautat pe net dar nu eram sigur
multumesc pt ajutor

112

Re: Ce papagal am ?

Chiar nu ai pentru ce.Si sunt superbi :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

113

Re: Ce papagal am ?

Am mai gasit niste poze pe net si se pare ca semana cela mai mult cu papagalul de munte poate sa fie?

114

Re: Ce papagal am ?

msalant wrote:

Am primit 2 papagali dar nu stiu ce specie sunt ma poate ajuta cineva?

Este papagal Regent ( Polytelis anthopeplus ) sau cum i se mai spune la noi, papagal de munte.

In cadrul Delfinariului din Constanta, la sectia de pasari exotice, exista, printre multe altele,  cateva exemplare din specia asta.

Uite niste poze pe care le-am facut recent acolo:

115

Re: Ce papagal am ?

Foarte tare,eu n-am mai auzit de nimeni care sa aibe asa ceva smile

- Bianca

116

Re: Ce papagal am ?

nelamurire 
Cel din poza este Kakariki (Capra) sau alta specie ,cei din italia il numesc cancareti..multumesc anticipat ,apropo tind sa cred ca este mascul ,perechea fiind tot timpul in cuib ,il pregateste ,si cand iese frumuselul din poza ii da sa pape

Cine te iubeste nu te face sa suferi...

117

Re: Ce papagal am ?

Este capra sigur.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

118

Re: Ce papagal am ?

dinu wrote:

Salut .am si eu un papagal  :malex:  cam sperios .daca nu se inblanzeste in maxim o luna il vand.Il am din 20 nov 2011 de la balanoiu care mia zis ca e foarte bland

buna seara.tin sa va anunt ca nu lam mai vandut pe paco sa facut cuminte si tin sa va anunt ca este baiat. a inceput sa se vada gulerul negru si putin mov pe ceafa. are acum 1an si 9luni.de vorbit a inceput sa bombane ceva dar numai el stie ce zice