1

Topic: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

buna latifa as vrea sa te intreb cum pos sa activez BBCod-ul di Smilies-urile?multumesc

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

2

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

patriciuca wrote:

buna latifa as vrea sa te intreb cum pos sa activez BBCod-ul di Smilies-urile?multumesc

Sunt activate, trebuie doar sa le folosesti. Care este problema? Ai incercat si nu merge?

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

3

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

da
nu imi apare nimic

Adaugat: 07-06-2012 13:20

patriciuca wrote:

da
nu imi apare nimic

Adica nu vezi emoticoanele deasupra ferestrei de mesaj?
Si daca dai click pe BBCode ce se intampla? ... Nu inteleg, fii mai explicita, te rog.

Adaugat: 08-06-2012 00:58

cand dau clik pe bbcode spune ca nu e activat si smilies-utile nu imi apar sus si daca dau clik si pe ele imi spune la fel hmm

Adaugat: 08-06-2012 17:07

patriciuca wrote:

cand dau clik pe bbcode spune ca nu e activat si smilies-utile nu imi apar sus si daca dau clik si pe ele imi spune la fel hmm

Vad ca ai pus un smilie in mesaj. Si cum adica nu iti apar sus, dar daca dai click... Cum pot da click pe ceva care nu iti apare?
Nu-mi dau seama care poate fi problema.

Adaugat: 11-06-2012 14:56

cand scriu un mesaj imi apar toate mesajele deasupra casetei unde scriu dar la semnatura nu imi apar si scrie sus "poti utiliza BBCode   Smilies" dau click de ex pe BBCode si nu imi apare nimic nu stiu cum pot sa-l utilizez.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

4

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

Pai nu are nicio treaba, asa ne apare tuturor.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

5

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

si atunci cum fac sa le pot utiliza?

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

6

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

Pur si simplu. Ce anume vrei sa faci si nu stii sa folosesti?

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

7

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

sa colorez scrisul BBCode si sa pun Smilies in samnatura nu stiu cum sa o fac

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

8

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

Pentru a colora trebui sa adaugi color=aici textul dorit/color,dupa egal acolo in paranteza scrii culoarea, gen red, blue, pink, green, white, yellow, etc.iar "color=" si "/color" sunt amandoua in [], nu ti le pot pune pt ca nu imi permite sa le las necompletate. http://www.4animale.ro/forum/help-bbcode.html Ti se explica aici cum se folosesc toate.Iar pentru semnatura la fel, fiecarui smile ii corespunde un anumit semn pt  smile este ": )" dar fara spatiul acela. Pe astea le aflii dand clik pe ele.  hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

9

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

Uitati am facut niste poze.Priviti ce imi apare cand vreau sa imi schimb semnatura.In a doua poza e cea ce imi apare cand scriu un mesaj.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

10

Re: cum activez BBCode si Smilies la semnatura

incearca cu PRINT SCREEN ... nu se vede ce vrei tu sa ne arati !!!

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.