1

Topic: Ce rasa este ?

Pe Pretty am primit-o cadou de Craciun de la parinti ! Cei de la care au luat-o au spus ca e Bichon havanez cu Pekinez dar nu stiu sigur ! Imi puteti spune ce rasa este ?

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

2

Re: Ce rasa este ?

Stiti ce rasa e ?

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

3

Re: Ce rasa este ?

am si eu un catel ca al tau dar este negru...stiu ca al meu este chihuahua cu soricar...

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

4

Re: Ce rasa este ?

mai,nu stiu ce e...cand va creste mai mare iti vei da seama cu ce rasa seamana mai mult...orice ar fi, sa-ti traiasca,sa ai grija de el,sa-l deparazitezi,sa-l vaccinezi si sa-l inveti de mic cu un orar fix(asta daca vrei sa te asculte)

yoyo

5

Re: Ce rasa este ?

Multumesc mult :pup:

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

6

Re: Ce rasa este ?

Rona e CHOW-CHOW tongue

iubesc animalele!!!

7

Re: Ce rasa este ?

Acesta e metis, de rasa pura nu e dar asteapta sa mai creasca ca o sati dai seama ce fel de metis este......sa-ti traiasca....si sa ai grija de el....e superb

I love animals :heart:

8

Re: Ce rasa este ?

Sa ai grija de el! E o scumpete! :bravo: :bravo: :rusine: Cand va fi mai maricel iti vei da seama!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

9

Re: Ce rasa este ?

Multumesc mult de tot !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

10 (edited by sweetsweet 26-09-2009 07:57)

Re: Ce rasa este ?

Am gasit ieri un cutu si l-am adoptat..este foarte cuminte si ascultator..nu stiu daca e de rasa sau nu..
ce ar trebui sa fac mai intai.s merg la doctor cu el?..sau care sunt pasii cand ai un caine?

mersi

11

Re: Ce rasa este ?

du-l la doctor smile el iti va spune si varsta lui aproximativa...si iti va da mai multe indicatii....acest cateleste metis...dar este f frumossa-ti traiasca :heart: :pup:

I love animals :heart:

12

Re: Ce rasa este ?

multumesc!
inca nu am ajuns la doctor caci am fost plecati din localitate cu ea..ce ne mira este ca e super cuminte..seara e linistita..doarme bustean..dimineata pana nu ne uitam la ea nu zice nimic..

13

Re: Ce rasa este ?

Sa va traisca catelusii...rasa nu conteaza...conteaza sa fiti fericiti impreuna!:D

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

14

Re: Ce rasa este ?

:caine: Buna..de cand eram mica mi-am dorit un catelus <de ala mic si alb > acum (la 14 ani) parintii mi-au cumparat un bichon crem :ok:

Adaugat: 18-02-2010 20:43

Ce rasa e catelusa mea ? Bichon Bolognese? big_smile:D:D  <in prima poza e ea, in celelalte doua parintii ei>





Ce-i de la care am cumparat-o ne-au trimis poze cu mama ei,de cand era mica si era tot asa ca ea,crem.Ce credeti...se va albi si Bella?

Adaugat: 18-02-2010 20:46

:caine: heei

Am: 2 papagali kakariki,2 orezari,o broasca testoasa si un catel (Bella) corcitura de bichon

15 (edited by biancadumi 18-02-2010 21:02)

Re: Ce rasa este ?

metis de bichon (tatal vad ca e havanese iar mamika ori bolognese ori fise ) wink dar fara pedigree e metis smile da,e posibil sa se mai albeasca smile wink

- Bianca

16 (edited by alexandra6 23-02-2010 20:05)

Re: Ce rasa este ?

big_smile Pana la ce varsta cresc bichonii bolognezi?:caine:  (sau cateii in general)

Am: 2 papagali kakariki,2 orezari,o broasca testoasa si un catel (Bella) corcitura de bichon

17

Re: Ce rasa este ?

pana la 1 an smile sau chear 10-11 luni

- Bianca

18

Re: Ce rasa este ?

I-au aparut nishte bubitze care au crescut cat un graunte si apoi si le-am rupt .....acum ii apar iar .De la ce ?





Pot sa o spal cu sapun sau cu gel de dus?

Adaugat: 24-02-2010 22:44

neutral nimeni?

Am: 2 papagali kakariki,2 orezari,o broasca testoasa si un catel (Bella) corcitura de bichon

19

Re: Ce rasa este ?

nu cu sapun si nici cu gel de dus,cu sampon special pt catei smile

- Bianca

20 (edited by maria97 13-03-2010 17:30)

Re: Ce rasa este ?

am si eu un catel dar nush ce rasa este ....cand o sa am poza o sa pun  ( este al bunici)  si este foarte dragutz sicuminte :heart: :heart: :heart: :succes: :succes: :succes:  mie mi se pare  ca seamana cu un beagle bi-coloor numai ca are mai mult par.  in parc mai era un catel care stapana zicea ca este beagle bi-color .....seamana cu el..

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

21

Re: Ce rasa este ?

Nu va mai ingrijorati daca nu le stiti rasa.Importeant e sa ii ingrijiti!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

22

Re: Ce rasa este ?

da , ai dreptate :pisica:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

23

Re: Ce rasa este ?

Buna!! din nou big_smile Pe langa cele 2  :nimfa: , mai am si un catel si aproape ca nu e zi sa nu ma intrebe cineva ce rasa este ... dar eu nu stiu ce sa le raspund pt ca nu vreau sa zic ceva de care nu sunt cat de cat convinsa... ... voi ce zicei cu ce rasa ar aduce .. va spun ca la personalitate  e leita cu a unui Doberman .... are o personalitate fff. puternica.                                 deci astept si parerile voaste ......:D

Compasiunea fata de animale  e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta  ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun.  :fluture: [ >>Mia<<]  :fluture:

24

Re: Ce rasa este ?

este un metis... :sol: nu e de rasa

- Bianca

25

Re: Ce rasa este ?

este fff frumoasa :heart: seamana dupa urechi cu labrador retriver dar  nu imi pot da seama ce rasa este :bang: neutral
(Vanesa)