1

Topic: Un articol pentru cei cu suflet

Am citit de curand un articol scris din suflet, cred ca ar trebui adus in atentia opiniei publice:

http://www.mondonews.ro/Aratati-ca-avet … -1304.html

Poate asa vor invata si oamenii ca trebuie sa ocrotim animalele.

2

Re: Un articol pentru cei cu suflet

:cry: :cry:  :cry: :cry: :cry: :cry:

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

3

Re: Un articol pentru cei cu suflet

:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Cu cat incep sa cunosc oamenii mai bine.... cu atat incep sa iubesc mai mult animalele!
Cocutza nu te voi uita niciodata!!!
Animalele mele: un :perus: (coco) o cinteza(Coco) 3 cateluse(jesy riky si flacarica)  6 porumbei voiajori

4

Re: Un articol pentru cei cu suflet

:cry:  :cry:  :cry:

5

Re: Un articol pentru cei cu suflet

eu iubesc foarte mult cainii si as vrea sa imi iau unul...dar orice as zice nu ma lasa parintii...pe mami o  cam convinsesem intr-un  timp sa -mi ia bichon maltez(ptc  e mic si nu face multa mizerie) dar de gura lui tati a cedat...nu cred ca-mi voi lua vreodata caine dar in schimb am  doi prieteni maidanezi:cutu si vasi ....in continoare poze cu ei :heart:
prima poza:eu si vasi
a doua:cutzu

eu mai am un hamster pitic si 2 perusi:chichi si bibi

6

Re: Un articol pentru cei cu suflet

Mai bine am privi cu atentie la cei pe care-i condamnam la uitare inchizandu-i in custi de fier, pentru ca asa flamande si necajite de multe ori animalutele din jurul nostru ne invata sa ramanem oameni atunci cand noi uitam asta.
Poate ca cei ce au dat de gustul ciolanului si fac ORICE sa-l roada cat mai multa vreme, ar trebui sa intre in custi si sa ramana acolo, fara nume, fara o mangaiere, fara nicio bucurie pentru suflet.

Viata mea-sasha :heart:

"" Cainele e permanent cu tine, langa tine, pana la moarte, singurul tovaras care moare odata cu tine, pe mormantul tau"".

""Nedreptatile groaznice si suferintele induse animalelor nevinovate si credincioase, formeaza cel mai negru capitol din intreaga istorie a umanitatii.""

7

Re: Un articol pentru cei cu suflet

ai dreptate loredana..sunt foarte multi oameni care considera un catel doar un animal de companie mad ...stiu destul de multe cazuri cand caini sunt legati cu o sfoara(pe post de lesa) si ai tarasc copii dupa ei  mad  mad  si parinti nu le zic nimic..ba chiar mai mult ai amuza cand saracutul catel incearca sa fuga si copilul il tine legat :furios:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

8 (edited by Latifa 04-06-2012 15:58)

Re: Un articol pentru cei cu suflet

Mi-ar fi placut sa împart lumea în doua, o parte în care sa traim cei care iubim animalele, împreuna cu ele, iar în cealalta parte sa traiasca oamenii care nu au cunoscut acest sentiment. Dar cum acest lucru nu este posibil, am sa lupt în continuare pentru drepturile animalelor.
Semnati petitia,spuneti Nu uciderii fiintelor care nu te vor lasa niciodata la greu: http://www.fnpa.ro/petitie/

"" Cainele e permanent cu tine, langa tine, pana la moarte, singurul tovaras care moare odata cu tine, pe mormantul tau"".

""Nedreptatile groaznice si suferintele induse animalelor nevinovate si credincioase, formeaza cel mai negru capitol din intreaga istorie a umanitatii.""