1

Topic: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

REGULAMENTUL DE INCARCARE A IMAGINILOR PE FORUM

1. Nu incarcati poze care contravin regulamentului site-ului Latifa.ro si forumului. Imaginile considerate nepotrivite vor fi sterse imediat!
2. Incercati sa nu incarcati poze pe care le aveti deja incarcate pe site, la sectiunea "Animalele mele". Nu are sens sa aveti dubluri de imagini, care sa se regaseasca atat pe site cat si pe forum!
3. Nu incarcati imagini preluate de pe alte site-uri sau imagini care incalca drepturile de autor. Imaginile care sunt marcate cu numele altor site-uri vor fi sterse imediat! Pentru a pastra forumul curat este ideal sa incarcati imagini pe care le-ati facut chiar dumneavoastra si care va apartin!
4. Va rugam sa nu abuzati de aceasta functionalitate! Acest forum este unul de discutii, nu o galerie de imagini. Discutiile pot fi exemplificate cu imagini, dar nu dorim ca acest forum sa contina numai poze!

Va multumim si va dorim distractie placuta!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

2

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

pozele cat de mari pot fi?asa e prea mare:
http://i294.photobucket.com/albums/mm120/Bianca_rikki/PACO12.jpg

Adaugat: 29-03-2008 15:00

ca de pe site poza asta zice ca nu o poate incarca si numai la dimensiunea asta o pot pune de pe alt site neutral

Adaugat: 29-03-2008 15:01

Nu e mare poza, e ok asa. Dar de ce zici ca nu o poti pune pe forum? Ar fi foarte bine daca ne-ai putea trimite pe email poza despre care zici, in felul asta ne putem da seama de ce nu merge si putem sa remediem problema (daca e sa fie vreo problema).
Multumim!

Adaugat: 31-03-2008 17:53

pentru ca cand am vrut sa o incarc aici a zis ca nu e jpeg,gif sau nu stiu cum...

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

eu sincer nu stiu cum sa-mi pun o poza smile) nu gasesc .. :-?? habar nu am in forumul acesta ...: -/ smile)
poate sa ma ajute cineva ?:pls::pls::pls::pls:

Adaugat: 02-01-2009 17:49

cezush wrote:

eu sincer nu stiu cum sa-mi pun o poza smile) nu gasesc .. :-?? habar nu am in forumul acesta ...: -/ smile)
poate sa ma ajute cineva ?:pls::pls::pls::pls:

Pentru a incarca imagini trebuie doar sa dai click pe butonul "Browse" aflat imediat sub zona de scriere mesaj rapid si sa selectezi poza dorita din calculatorul tau.
Daca te referi insa la avatar, trebuie sa mergi in sectiunea "Profil" (in bara de sus, sub sigla site-ului), apoi in sectiunea "Personalitate" (in meniul din stanga), sa selectezi "Schimba avatar-ul", apoi "Browse" si selectezi avatarul dorit.
Daca mai ai nelamuriri te rog sa ma intrebi! Spor la navigat! smile

Adaugat: 03-01-2009 03:40

iti multumesc mult >:D<  :pls::pls::pls: in sfarsit am reusit #-O

Wow. You are nuts.

4

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

Mi se pare f OK, acest regulament.... scurt, la obiect si bine gandit ... :bravo:

:heart: crin_alb :heart:

5

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

cred ca e bun:D

"Si animalele sunt suflete!Respecta-le!"

6

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

big_smile v am spus ca nu ma descuc. scuze daca gresesc cu ceva. nu o fac intentionat.:heart:

7

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

no comment! it s ok!
in orice caz sper sa nu am probleme cand voi incerca sa incarc vreo poza,si sper sa nu calc niciodata stramb! :hug:  :hug:  :hug:  :hug:  :hug:  :hug:  :hug:  :hug:  :hug:  :hug:

8

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

ok ...acum inteleg cum stau, dar 2 din fotografii sunt facute de mine personal in crescatoria repectivului pe care mi le-ati sters efectiv, atunci oamenii aia ce sa inteleaga din text, aiurelile unuia care se lauda sau ce...daca nu le lasati postate.
acestea sunt cele 2 fotografiile despre care am pomenit mai sus, ptr identificarea unei femele nimfa. iar celelalte pe care le pusesem in continuare erau din afara, dar nu cred ca am ainaclacat nicio regula, ptr ca insasi ei explicau ptr publicul larg/din toata lumea fara restrictii cum se face identificarea, altfel erau imagini fara acces...

Adaugat: 28-03-2012 18:22

...ce regula creti ca am incalcat, din moment ce omul ala m-a lasat la el pe proprietate sa fac fotografii, ma rog asa suntem noi romanii...oameni de bine in toate. pentru persoana despre care am pomenit in mesajul anterior cred ca era o sursa bine documentata in vederea achizitonarii cu alta ocazie a unui papagal nimfa cu adevarat mascul, asta e, nu m-ati lasat sa le postez. la cate prostii si tampenii zic unii pe site-urile parale nu mai incalca nici o lege, chiar niciuna, ma indoiesc. pacat ca mi-am pierdut ceva timp pana am gasit fotografiile, ptr ca le am si eu puse in ordine pe foldere, ia ceva timp cautarea. la dvs nu e asa cand scrieti un articol, pana-l filtrati si pana-l dati la editat il verificati cu toata atentia sa poata fi citit corect din punct de vedere gramatical, eu cred ca munciti ceva dupa cum am inteles de pe pagina de forum. ce-i drept vorbim despre papagali, studiem, admiram aceste minunate pasarele, dar in esenta cred ca ne deosebim totusi fata de ei.

9

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

getom wrote:

ok ...acum inteleg cum stau, dar 2 din fotografii sunt facute de mine personal in crescatoria repectivului pe care mi le-ati sters efectiv, atunci oamenii aia ce sa inteleaga din text, aiurelile unuia care se lauda sau ce...daca nu le lasati postate.
acestea sunt cele 2 fotografiile despre care am pomenit mai sus, ptr identificarea unei femele nimfa. iar celelalte pe care le pusesem in continuare erau din afara, dar nu cred ca am ainaclacat nicio regula, ptr ca insasi ei explicau ptr publicul larg/din toata lumea fara restrictii cum se face identificarea, altfel erau imagini fara acces...

Nu stiu despre ce fotografii vorbesti, eu nu ti-am sters nicio fotografie din forum si nici colegii mei nu au sters, asa ca nu am habar la ce referi ... :wow:

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

10

Re: Regulamentul de incarcare a imaginilor pe forum

Buna ziua tuturor!
Am incarcat  niste imagini de doua ori. Nu vreau sa va dau batai de cap, dar nu stiu cum se sterg. Ma puteti ajuta?

"Adevaratele infrangeri sunt renuntarile la vis."