1

Topic: Petitie pentru protectia animalelor de companie

Semneaza acum si tu petitia pentru protectia animalelor de companie!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p29182051.html

Da-o si prietenilor tai iubitori de animale prin messenger sau e mail.

Multumim.

2

Re: Petitie pentru protectia animalelor de companie

Draga doamna MARIA POPESCU v-as ruga f frumos cind veti avea timp sa va uitati pe blogul meu si so vedeti pe catelusa BIJOU . Ea este unul dintre puii fatati de cateaua caniche a unui vecin ,pui care au fost 5 la numar si care au fost aruncati toti la container pt ca nu avea ce face cu ei .Asa ca orice stapin care nu vrea sa-si castreze animalul din casa ,ar trebui ori sa plateasca taxa de monta ,ori amenda usturatoare ,pt ca noi cei care iubim animalele cu adevarat sa nu mai adunam la nesfirsit ,animale de la container...

3

Re: Petitie pentru protectia animalelor de companie

crengutza wrote:

Draga doamna MARIA POPESCU v-as ruga f frumos cind veti avea timp sa va uitati pe blogul meu si so vedeti pe catelusa BIJOU . Ea este unul dintre puii fatati de cateaua caniche a unui vecin ,pui care au fost 5 la numar si care au fost aruncati toti la container pt ca nu avea ce face cu ei .Asa ca orice stapin care nu vrea sa-si castreze animalul din casa ,ar trebui ori sa plateasca taxa de monta ,ori amenda usturatoare ,pt ca noi cei care iubim animalele cu adevarat sa nu mai adunam la nesfirsit ,animale de la container...

Am auzit in ultimele zile acest lucru.
Mie mi se pare ca pina la a lua masuri drastice cu animalele de companie ar trebui sa ne uitam la cei din jurul nostru care sunt mai animale decat ele. Acolo trebuie lucrat. Si sta in puterea guvernelor care maninca bani pe paine de la noi sa aloce educatiei atentie si bani mai multi, astfel incat sa ne deplasam de la starea actuala de pitecantropi.
Bucurestiul a ajuns o balta de mitocani fara inima.
Ati intrebat vecina cum de a avut inima sa faca asta?

4

Re: Petitie pentru protectia animalelor de companie

Nu stiu ce masura cosiderati dv a fi drastica ...Unii care arunca puii de la animalul lor ,justifica acest act prin faptul ca n-au bani pt castrare ,ca este intradevar o suma fabuloasa la unii doct vet ,iar altii spun ca n-au cu cei creste sau pur si simplu nu le trebuie .Da ,am intrebat  vecinu cu pricina ,si-a raspuns ca nu e treaba mea .Eu impreuna cu alte 2 persoane ,hranim zilnic multi ciini ,pui si adulti ,care au fost aruncati de catre stapin la marginea orasului. Nu dovedim sa-i castram pt ca ei se inmultesc cntinuu ,ori nu era mai simplu si mai omenesc sa-si castreze fiecare stapin animalul ? Si acum daca se obligatoriu si gratuit ,iar nu-i bine .Ba e bine ,ca daca nu-i lege eu nu am ce sa le fac acestor bestii care arunca puii la gunoi sau pe cimpuri ,ca romanu nu-i om de cuvint si-i invatat cu biciul .

5

Re: Petitie pentru protectia animalelor de companie

am semnat si eo petitia

6

Re: Petitie pentru protectia animalelor de companie

sad   Si eu...

7 (edited by gaby354 10-03-2012 16:12)

Re: Petitie pentru protectia animalelor de companie

Daca se poate,va rog dati un vot  petitiei online impotriva eutanasierii cainilor  http://www.petitieonline.com/signatures/salvati_cainii_comunitari_de_la_eutanasie/ si un like la pagina de facebook http://www.facebook.com/pages/Salvati-cainii-comunitari/338703006151611?ref=tn_tnmn

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.