1

Topic: English Bull Terrier

am cautat topicul dedicat bull terrierilor si nu l-am gasit, daca exista deja rog un moderator sa imi mute postul smile

o sa adaug un filmulet in care fara nevoie de cuvinte va prezint monstruletii mei big_smile

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Ee8oYPwMn4o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2

Re: English Bull Terrier

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ee8oYPwMn4o&feature=youtu.be&hd=1[/youtube]
Am pus eu un link direct :wis: sper sa nu va suparati....Asa de draguti...Jucausi :heart:
Stiu ca intrebarea e off topic,dar cine e seagull? :hihi: ca e in video-urile tale?  :hihi:

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

3

Re: English Bull Terrier

fetitsakuokikaprui wrote:

Am pus eu un link direct :wis: sper sa nu va suparati....Asa de draguti...Jucausi :heart:
Stiu ca intrebarea e off topic,dar cine e seagull? :hihi: ca e in video-urile tale?  :hihi:

sea gull = pescarus big_smile este patrocle al nostru, un pescarus gasit in herastrau cu o aripa rupta smile din pacare nu gasesc subforum pt pasari salbatice sa pun filmulete cu el aici smile

Adaugat: 25-11-2011 16:02

Dupa ce rama prin parc, copii trebuie sa doarma in pat big_smile

Si domnisoara asteapta puisori smile Noi mici teroristi pe lumea asta smile

4 (edited by biancadumi 08-12-2011 20:32)

Re: English Bull Terrier

Sper sa nu te supere curiozitatea mea,are cumva pedigree,e doar pura curiozitate smile

Si inca o intrebare big_smile daca mai ai si alte animalute,pune poze si cu ele,sa le vedem pe toate smile

- Bianca

5

Re: English Bull Terrier

din fericire nu are pedigree tongue daca ar fi avut nu avea voie sa se joace in parc cu orice caine si sa doarma in pat. Poze cu alte animale gasesti la profilul meu smile

6

Re: English Bull Terrier

De ce zici asta??  smile  un caine cu pedigree poate sa se joace cu orice caine sa doarme in pat etc...Ramona (Suana) are un chow chow cu pedigree... si defapt orice caine cu pedigree e la fel ca unul normal.

La tine e cam nasol ca ai femela si mascul...ce o sa faci mereu cu puii? ca poate fi un moment de neatentie si scapa iar la monta si face pui. intentionezi sa o castrezi dupa aceasta tura? asta cu scapatul la mascul ar fi fost valabila si daca avea pedigree.

Scuze de intrebari,si sper sa nu te superi smile

- Bianca

7

Re: English Bull Terrier

Eu nu inteleg ce are pedigree-ul cu faptul ca poate sau nu sa fie alintat,sa doarma in pat sau alte lucruri de genul?Orice caine ai avea il feresti intr-adevar de caini agresivi sau alte pericole dar....nu scrie pe fruntea nimanui ca are sau nu ,,titlu''.
Daissy are pedigree,Bruno nu ,dar nu fac nici o diferenta intre ei.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

8

Re: English Bull Terrier

Faza cu pedigree era o gluma smile Am fost cu ei in parc la intrunire de bull-terrieri si cei care aveau cateii cu pedigree stateau separati intr-un colt, cu cateii in lesa...
Acum a fost intradevar un accident sarcina ei si pe viitor trebuie sa tinem cont, dar in nici un caz  nu o vom castra, nu e fair fata de ea plus alte urmari (obezitate etc.)

9

Re: English Bull Terrier

Sufletul lor e la fel..pedigree or not wink

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

10

Re: English Bull Terrier

M-am linistit....  :k:  Normal ca nu un act ii face atat de valorosi si dragi noua.  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

11

Re: English Bull Terrier

bau bau

12

Re: English Bull Terrier

Ce dragalas e   :heart:

13

Re: English Bull Terrier

Rasa aceasta pe mine ma atrage inca de mica...nu stiu dc....iar acum ca ii vad pe ai tai...pur is simplu II ADOR...sa-ti traiasca :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

14

Re: English Bull Terrier

de cand este zapada afara au uitat de frig big_smile

15

Re: English Bull Terrier

Foarte frumosi , sa iti traiasca  :heart:

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

16

Re: English Bull Terrier

pe lac smile