10,426

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Pyco - picolina sau picolino  :nimfa:  luat de la nimfa 185 o mogaldeata mica inca in perioada de acomodare

10,427

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Daca tot veniti cu  poze,hai sa pun si eu cateva.. wink

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,428 (edited by suana 08-06-2011 13:11)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

pattyto sa-ti traiasca micul motzat....  :pup:
Misu ,ce frumosi s-au facut.Cea whiteface este tare simpatica,asa de grozava sta ea la pozat.....  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,429

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Silver nu "ea".... tongue thx

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,430

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

multumesc ramona  :pup:  o sa am mare grija de el sa nu-i lipseasca nimic, mai ales atentie  :nimfa:

10,431

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

frumosi toti motatii de la sedintele foto.TIMI azi a intrat la apa ..a facut dus si acum isi aranjeaza penele.. :nimfa:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,432

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

nimfa185 wrote:

Silver nu "ea".... tongue thx

Scuzatzi....  tongue  Silver,frumoasa de ea....Adica Silver 2,la mine e Silver 1... :hihi:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,433

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Chiar e frumos. Se pare ca seamana cu unchiul lui( Bombonel). Are fatuca alba. Abia tinde sa se schimbe.
Ramona, indiferent cate oute sunt fertile eu abia astept sa iasa primul.
George, tinem pumnii. La noi se fac dor 4 oute. Asta e lege. Nu mi-a facut decat o data 3. Mai multe nicidecum ca nu vrea sa-si strice fata silueta  smile

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

10,434 (edited by george89 08-06-2011 21:37)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

deyseby wrote:

Chiar e frumos. Se pare ca seamana cu unchiul lui( Bombonel). Are fatuca alba. Abia tinde sa se schimbe.
Ramona, indiferent cate oute sunt fertile eu abia astept sa iasa primul.
George, tinem pumnii. La noi se fac dor 4 oute. Asta e lege. Nu mi-a facut decat o data 3. Mai multe nicidecum ca nu vrea sa-si strice fata silueta  smile

Ms deyseby. Eu sunt foarte fericit chiar daca fac si atatea numai sa iasa puiuti. Asta cu silueta e mortala  smile  wink

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,435

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Bunaaa.eu plec maine.Imi plac toate pozele.Aveti niste nimfe superbe.Cand ma intorc va anunt ce s-a mai intamplat cu nimfele mele...Azi au fost ok,au intrat amandoi cu randul.Am fost mandra de ei :bravo:  :bravo:
Va pup si abia astept noutati.

10,436

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

drum bun ILEANA si sa ne aduci vesti bune cand vii..TIMI nu avea dimineata loc in camera  smile   l-am gasit in bucatarie pe hota.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,437

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

La noi se papa salata de zor. Si nimfele si canarii.  :k:  Au cioculete verzi. Puf mai merge in sufragerie si-mi rascheteaza cate o frunza de cala. Gasesc frunza pe jos si ma uit la ciocuri. Inculpatul se cunoaste de la o posta. Acum decand au venit canarii, cum incepe canarul sa scoata sunete, cum incepe si Puf trilurile. Este un adevarat concert. Se impaca foarte bine. Daca se apropie un canar de Perluta, numai o vezi ca-si desface aripile si-l fasaie. Nu-i bate. Asta e foarte important ca se inteleg. Stau toti afara.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

10,438

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

e bine ca se inteleg..imi inchipui ca se aude frumos concertul..nu te atentioneaza vecinii sau le place si lor?

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,439

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

deyseby wrote:

La noi se papa salata de zor ...


din cate am mai citit pe forumuri, salata poate provoca diaree, asa ca mai bine inlocuieste cu papadie, salcie, mar, morcov ...

10,440

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Ajutati-ma sa trec peste..stiind ca ma gandesc mereu la ea.Vizionare Placuta neutral [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PwN6cVMJv0o[/youtube]

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,441

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

e o prezentare atat de trista.. :cry:   cata suferinta si dragoste ai pus in aceste cuvinte scrise nu rostite. :cry:   toate cuvintele lumii nu pot alina o inima trista ci doar timpul o mai poate domoli.. :heart:   asa e cursul vietii ..cu un ochi razi iar cu celalalt plangi.. :cry:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,442

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Mi-au dat lacrimile  :cry: . Ce a patit Bella?(sper sa nu te superi ca am intrebat)

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

10,443

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Misu,imi pare tare rau de Bella,ca nu a putut fi salvata.E asa greu cand pierzi un suflet cu care ai impartit atatea.... :cry: Ai pus atat suflet in filmuletz..... :heart:
Eu stau tot cu emotii mari stiind ca Hanny are deja o varsta.Sa treaca cu bine peste tura asta de pui daca e sa fie.Ei sa fie sanatosi....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,444 (edited by pattyto 10-06-2011 07:41)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Misu, Bellutzei ii este mult mai bine acolo sus cu ceilalti ingerashi, decat o viata in suferinta mai bine in ceruri linistita ... si eu am pierdut acum doua saptamani bebelu si nu am trecut peste, pierderea unui copil nu se compara cu nimic pe pamantu asta ... desi nu am avut sansa sa-l cunosc zi de zi plang si ma gandesc la el, este o rana pe care nimeni si nimic nu poate sa o stearga din sufletul meu si nu inteleg de ce Dumnezeu ne pune prin astfel de incercari ....incerc sa ma consolez cu faptul ca k uneori e mai bine asa ... ca exista motive pe care uneori noi oamenii nu putem sa le deslusim sau sunt prea dureroase pentru a le accepta ....
Capu sus si mergi inainte de dragul celorlati nimfulini care se bucura de dragostea si grija ta zi de zi... o sa fie bine  .... trebuie!

10,445 (edited by dana1 10-06-2011 10:22)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

PATTYTO..se spune ca D-ZEU nu ne da mai mult decat putem duce..sau mai aud chestii de genul..lasa ca-i tanara si are timp de altul..dar nu cred ca aceste cuvinte pot sterge golul din suflet  ..trewbuie sa fii tare si cu ajutorul celor dragi din jurul tau vei trece mai usor peste valurile vietii..valabil si pt. MISU   :heart: am vazut aseara.. :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,446

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Imi pare asa rau sa aud asemenea vesti triste  sad . D-zeu sa va dea putere sa treceti peste pierderile suferite. Cine nu a piredut pe cineva drag nu poate sa inteleaga suferinta si sfasierea sufleteasca. Timpul intr-adevar mai astupa ranile, dar nu le vindeca niciodata. Gandul ca acolo sus le este mai bine si nu exista suferinta este intr-adevar o mare consolare. La fel si amintirile frumoase. Postez o poza mai veche cu puiutul meu, care ma ajuta sa fiu optimista si sa uit ce a fost dureros.

10,447

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

ce scumpel e asa micut si golas   :pup:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,448

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Va multumesc pentru.....sper sa trec peste ele,sper tot din suflet sa vina urmatorul din seria de puii,sa vina bella inapoi atat imi doresc de la ea.. sad cu aceasi chip.

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,449

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

TIMI e un frate protector :wis:   daca o aude pe SISI tipand si nu o vede ..face turul camerei nelinistit si tipa si el dupa ea..o cauta si o striga :wis:  asa sunt toate nimfele sau e TIMI mai atasat de SISI[E PERUSA]???

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,450

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

cred ca ce scump e  :heart:  poate s-a atasat de ea daca e dornic de companie  :grey: 
acusi ajung si eu acasa sa-l vad pe pyco meu ca ieri a stat cu ai mei mititelu  :nimfa: