26 Editat de musette (25-02-2009 18:54)

Re: Ce rasa de pisica este?

CRIS_45 A scris:

prima e metis europeana ca asa e si a mea....iar cea de la whiskas e bengaleza...dar adelina depinde la care pisica te referi...ca pisoi sau la cea mare...ei bine..cea mare e bengaleza iar pisoiul brittish shorthair...(eu cunosc foarte bine rasele de pisici si stiu sa le deosebesc tongue )

cea de la whiskas nu este bengaleza!cauta bengal cat google imagini si o sa vezi ce tigru(aceleasi nuante de crem -roscat) in miniatura este bengaleza.unele seamana chiar cu leoparzii!cea mare de la whiskas este american short hair, adica parintele bengalezei.bengal cat este obtinuta din americanshort hair si abyssiniana!

Vot pozitiv

27

au..... va ...pisica bengaleza a fost obtinuta dintr-un leopard asiatic cu o pisica domestica...nu are legatura cu abisienele.... big_smile

Vot pozitiv

28

http://www.animale.ro/articole/rasa-bengal-la-sofisticat-toamna-2008
eu asa am citit despre pisica bengaleza.......se pare ca , partial, ai si tu si eu dreptate smile)

Vot pozitiv

29

[imagine forum 4animale]

cum se numeste rasa de la pisicuta asta...?

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am cockatiels ,2 eclozeaza ai lor si 1 dog-dance  si I hjarta them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

Vot pozitiv

30

[imagine forum 4animale]

biancapoli cred ca pisicutza aceea nu este de rasa dar este frumoasa
dar pisicuta aceasta este de rasa?este cumva pisica albastru de rusia?

Vot pozitiv

31

eu asa cred...

Vot pozitiv

32

da sa este alinavanesa si eu am una hjarta

Vot pozitiv

33

le multumesc mult lui yo_dan si brihirihg dar imi pare rau sa spun...pisicuta aceasta a murit:( grater era prea frumoasa...

Vot pozitiv

34

of saracuta grater

Vot pozitiv

35

da si avea si trei puiutzi fff scumpi 2 negru cu alb si 1 la fel ca ea...dar si ei au murit...  grater grater grater

Vot pozitiv

36

saracuta si saracutii pui angel

Vot pozitiv

37

[imagine forum 4animale][imagine forum 4animale]

ce trist grater si a mea are un puisor in trei culori gri ,galben si alb dar e deja mai mare are 7 luni hjarta

Adaugat: 20-03-2010 17:17

puiul ei cend era mai mica si ea cand era mai mica o sa pun si poze mai recente dar momentan nu imi gasesc usb

Vot pozitiv

38

este o scumpete!

Vot pozitiv

39

multumesc si ata este ff frumoasa hug

Vot pozitiv

40

ce frumoase sunt pisicutzele tale yo_dan

Vot pozitiv

41

[imagine forum 4animale][imagine forum 4animale]

stiea caregva ce rasa sau corcitura poate fi aceasta pisica?de unde am laut mi sa spus k tatl este o pisica de rasa norvegiana de padure dar....

Vot pozitiv

42 Editat de AlinaVanesa (15-05-2010 19:47)

dupa blana seamana cu norveagiana de padure,cred ca este ceva corcitura de norvegiana de padure cu alta rasa,dar nu stiu care ...

Vot pozitiv

43

Tocmai am primit cadou un pui de pisica de 2 luni.As fi curioasa sa stiu ce rasa este,nu prea pare o pisica comuna.
     Este gri deschis,cu labutele si burta alba,fata si varful cozii negre.Are blanita pufoasa ,mai scurta ca la birmaneze.(din pacate nu pot pune poze...)
    Aveti vreo idee ce ar fi?

•Be resourceful,be remarkable,be ready.
A simple line painted with the brush can lead to freedom and happiness->I'm a weird artist and proud of it big_smile
Gasca mea: un perus(Bluey\Albastruiul),o testoasa cu tample galbene(Lizz),un urias belgian(Nyx),doi motani(Kitty,Felix),un metis pekinez(Mickey).

Vot pozitiv

44

Posibil totuşi să fie europeană, adică comună. Caută pe net poze cu pisici asemănătoare şi dă link.

45

Mai bine pune o poza , atunci te putem ajuta  wink

Animalutele mele : 3 dog-dance (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 dancing-kitty (Miron) , 2 perus (Kira si Kiki) , 1 hamster (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci grater nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

Vot pozitiv

46

S-ar putea sa fie metis de Maine Coon.

Vot pozitiv +1