101 (edited by adryblue9 20-09-2015 09:04)

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

O Doamne
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 08:55[/merge_posts_bbcode]


[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 08:58[/merge_posts_bbcode]

Il plesnesc usor peste fundulet. Nu obisnuiesc sa agresez animale
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 09:03[/merge_posts_bbcode]

Oricum va riposta pt ca e un 'luptator'
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 09:04[/merge_posts_bbcode]

102

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

adryblue9 wrote:

O Doamne
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 08:55[/merge_posts_bbcode]


[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 08:58[/merge_posts_bbcode]

Il plesnesc usor peste fundulet. Nu obisnuiesc sa agresez animale
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 09:03[/merge_posts_bbcode]

Oricum va riposta pt ca e un 'luptator'
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2015 09:04[/merge_posts_bbcode]

:-))

103

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Am revenit. Din pacate vestile nu sunt bune. Astazi m-a muscat din nou... I-am dat de mancare in fiecare dimineata si seara, i am mai limitat iesirile afara din cusca. A fost ok pana azi cand m -a muscat cand i-am bagat mana in cusca sa il ajut sa se acopere cu rumegus. Si cand l -am certat printre gratii a sarit la gratii sa muste.
Nu stii ce sa mai fac...

104

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

adryblue9 wrote:

Am revenit. Din pacate vestile nu sunt bune. Astazi m-a muscat din nou... I-am dat de mancare in fiecare dimineata si seara, i am mai limitat iesirile afara din cusca. A fost ok pana azi cand m -a muscat cand i-am bagat mana in cusca sa il ajut sa se acopere cu rumegus. Si cand l -am certat printre gratii a sarit la gratii sa muste.
Nu stii ce sa mai fac...

Buna,

Ajuta-ma sa inteleg un lucru, e singur sau are si pereche ???
Veveritele nu sunt ca si hamsterii, sa trebuiasca sa fie acoperiti cu rumegus, eu le-am cumparat un cuib de genul din poza pe care il adora smile dorm in el ca si intr-un patutz, amandoi... smile
Cusca cat de mare este? sunt pozitionati langa televizor sau cu fata catre televizor ??? (Radiatiile Tv-ului ii fac putin interici si s-ar putea sa muste din cauza asta, am patito si eu pana am intrebat un batran care se ocupa cu veverite si mi-a sfatuit sa nu le las langa sau cu fata la TV)

Toate cele bune, si te mai astept cu vesti

105 (edited by adryblue9 24-09-2015 20:20)

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

E singur iar cusca nu e pozitionata in camera cu televizor. Am citit ca nu e ok. El se acopera singur cu rumegus iar azi statea asa debusolat la un moment dat ca am vrut sa ii dau o mana de ajutor si m-a muscat
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-09-2015 20:19[/merge_posts_bbcode]

E singur iar cusca nu e pozitionata in camera cu televizor. Am citit ca nu e ok. El se acopera singur cu rumegus iar azi statea asa debusolat la un moment dat ca am vrut sa ii dau o mana de ajutor si m-a muscat
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-09-2015 20:20[/merge_posts_bbcode]

Maine se intoarce sotul meu, prietenul lui si voi pierde controlul. De ex daca ei 2 se joaca si vreau sa intervon ori ma ignora pri ma musca.

106

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

adryblue9 wrote:

E singur iar cusca nu e pozitionata in camera cu televizor. Am citit ca nu e ok. El se acopera singur cu rumegus iar azi statea asa debusolat la un moment dat ca am vrut sa ii dau o mana de ajutor si m-a muscat
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-09-2015 20:19[/merge_posts_bbcode]

E singur iar cusca nu e pozitionata in camera cu televizor. Am citit ca nu e ok. El se acopera singur cu rumegus iar azi statea asa debusolat la un moment dat ca am vrut sa ii dau o mana de ajutor si m-a muscat
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-09-2015 20:20[/merge_posts_bbcode]

Maine se intoarce sotul meu, prietenul lui si voi pierde controlul. De ex daca ei 2 se joaca si vreau sa intervon ori ma ignora pri ma musca.

Da pentru ca veverita considera ca e prietenul lui, daca e singurel, daca nu are mai mult de 8 luni, cumpara-i rapid o pereche altfel nu vei mai putea pune mana pe el deloc, doar prietenul tau.

107

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Si ce fac daca nu se inteleg? Am citit despre astfel de situatii. Ce ma fac cu 2 ´muscaciosi´?

108 (edited by Pip_Pop 24-09-2015 20:49)

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

adryblue9 wrote:

Si ce fac daca nu se inteleg? Am citit despre astfel de situatii. Ce ma fac cu 2 ´muscaciosi´?

Daca aii cumperi pereche in cel mai scurt timp o sa se inteleaga..
Daca ajunge la maturare(cel putin 1 an) nu o sa o mai accepte doar daca vei schimba si cusca, pentru ca la momentul de fata e cusca lui, teritoriul lui.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-09-2015 20:49[/merge_posts_bbcode]

Pip_Pop wrote:
adryblue9 wrote:

Si ce fac daca nu se inteleg? Am citit despre astfel de situatii. Ce ma fac cu 2 ´muscaciosi´?

Daca aii cumperi pereche in cel mai scurt timp o sa se inteleaga..
Daca ajunge la maturare(cel putin 1 an) nu o sa o mai accepte doar daca vei schimba si cusca, pentru ca la momentul de fata e cusca lui, teritoriul lui.

Adauga-ma pe skype daca doresti sflavius_91 acelasi Id este si pentru skype si pe yahoo messenger. si putem vorbi mai simplu

109

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Nu folosesc Skype și messenger. Situația s-a înrăutățit.  Nu ma mai pot apropia nici de cușcă pentru ca ar trece prin gratii ca sa ma atace. Nu știu ce are, nu l am bătut, nu i am făcut rău.  I am dat mâncare,  am încercat sa ma apropii de el.  Am renunțat la orice fel de speranță.

110

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Te invita sa te alaturi si tu la pagina de facebook : https://www.facebook.com/veverite.siberiene/

Ai dori sa postezi poze cu copilashul tau ?


adryblue9 wrote:

Nu folosesc Skype și messenger. Situația s-a înrăutățit.  Nu ma mai pot apropia nici de cușcă pentru ca ar trece prin gratii ca sa ma atace. Nu știu ce are, nu l am bătut, nu i am făcut rău.  I am dat mâncare,  am încercat sa ma apropii de el.  Am renunțat la orice fel de speranță.