26

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

:succes: Buna ziua...imi doresc tare mult o pereche de veverite siberiene...ma poate ajuta cineva?
smile  :succes:

27

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

am vazut de mult da ...pfaaaiii...oricum foarte frumoase bafta la cautat

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

28

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

am vazut azi la ANIMAX 1 veverita canadiana si cred ca ajungea la..300RON [daca am vazut eu bine]..dar era o scumpete..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

29

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Buna! Am intrat sa-mi prezint si eu veverita Del! A ramas vaduva de vreo 2 saptamani fiindca si-a ucis masculul care era un iubicios si blandut si scump! Acum de cand e singura e mai speriecioasa si din pacate nu am curajul sa mai iau un mascul!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

30

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

sa ai parte de ea.e frumoasa si o scumpete   acolo cu capsuna..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

31

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

:heart: Multumesc Dana1 ,incerc sa uit acel episod urat si sa o iubesc si mai tare acum ca e singura! Numai azi am vazut comentariile  tale la poze! te pupam toata familia de inaripati,blanosi si urechiosi :pup:

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

32

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

dar pe rand ca ma intimidez  :pup:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

33

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

E o scumpica  :heart:

- Bianca

34

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Pupam micutza Del.... :pup: Intotdeuna le admiri si eu in piata.Nu stiu daca e normal,dar una din ele incontinuu se agita,sare  si se roteste.Probabil e stresata .... hmm La noi,Dana, e 400 lei o veveritza.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

35

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Si la mine tot asa femela era mai agitata, eu m-am documentat despre ele mult si totusi nu am stiut ,decat acum am aflat de la crescatorul de unde l-am luat pe Paco , ca trebuie separat tinuti (cusca e impartita in doua) si doar atunci lasati impreuna cand femela incepe sa fluiere pentru ca inseamna ca vor sa se giugiuleasca.Eu nu ii separam doar atunci cand se certau dar nu rezistau unul fara celelat! cand m-am dus sa le scot din cusca si l.am vazut pe Cip acolo jos cu o rana deschisa si fara suflare  :cry: nu am crezut ca poate fi chiar atat de violenta! dar cred si acum ca eu sunt vinovata m-am documentat si totusi nu deajuns!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

36

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Imi pare rau pt. celalalt! :cry:

Super draguta Del! :heart:  :pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

37

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Buna,Am si eu 2 veverite tare dragute , baietel si fetita.Dar de cateva zile baietelul se scarpina rau pe o labuta si parca i s-a dus toata blanita.Nici fetita nu prea are blanita bogata.Inaintea lor i-am avut pe parintii lor care aveau blanita foarte frumoasa si bogata. Puii au 4 luni. Daca stie cineva de ce au probleme cu blanita , astept raspuns.Si inca o intrebare:de obicei erau foarte prietenosi, ii scoteam zilnic la plimbare, ne lasau sa-i luam in mana, se plimbau pe noi, dar astazi au fost foarte nervosi, agitati si nu ne-au lasat sa le atingem.Am impresia ca el este in calduri ca o cam alerga pe fetita, i-am separat, dar el este foarte agitat.Credeti ca amandoi erau nervosi din cauza ca ar fii el in calduri sau datorita ca se tot scarpina?Maine oricum vreau sa incerc sa gasesc un medic care are cunostinte despre aceste animalute.

38

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Bun venit filareta, sunt niste scumpi, eu zic ca cel mai bine e sa apelezi la un veterinar, un lucru pot sa-ti spun ca si ale mele cand au fost in calduri erau foarte agitate, din pacate mi-a ramas doar femela si ea e mai salbatica! :floare:

Adaugat: 03-07-2011 23:30

Prin casa,cercetam,mirosim si roadem tot ce se poate smile

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

39

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

dungate frumoase..imi plac coditele lor.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

40

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

ce frumoasa este Del,este cuminte,te lasa sa o mangai?

-Ioana-

41

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Multumim Dana, ioana! Da ma lasa sa pun mana pe spatele ei mai miroase ea mana dar nu vine la mine, mai lucram la partea asta!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

42

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Buna. Am si eu o veverita siberiana. E mascul si de ceva timp a luat-o complet razna. Daca bag mana la ea sau vreau sa o mangai ma musca de mana. Ce credeti ca s-a intamplat cu ea? Help!  :sol:

iubesc animalele!!!

43

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

A fost asa de la bun inceput de cand l-ai luat? Daca nu atunci poate insemna ca are o problema de sanatate si vrea sa iti atraga atentia...

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

44

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

La inceput era cuminte , puteai sa o iei in mana sa o mangai nu avea nimic. Si a luat-o razna complet.
Bolnava nu cred ca este...dar ar mai fi o chestie, cand am cumparat-o am tinut-o inchisa in cusca dupaia iam dat drumu si s-a urcat pe masa si a mancat niste feliute de salam si poate ca ii place gustul carnii si deaia ma musca de mana.  hmm
Dati-mi niste sfaturi plzzz.
Cum sa o imblanzesc?

iubesc animalele!!!

45

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Georgi am avut si eu 2 veverite pereche, masculul era foarte bland si femela nu, intr-un final si-a omorat masculul si acum a ramas doar femela care facea la fel ma musca si era speriecioasa, trebuie sa o iei incet , sa incerci sa-i dai ce-i place mai mult sa manance din mana si nu incerca sa o prinzi las-o sa vina ea la tine!!! La mine a functionat si acum ne-am imprietenit! Treaba cu salamul nu cred ca i-a trezit pofta de carne si nu cred ca de aceea te musca! S-ar putea sa aiba nevoie de o femela!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

46

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Multumesc de sfat.  :k:

iubesc animalele!!!

47

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Cu cea mai mare placere si sa ne ti la curent! big_smile

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

48

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

:k:

iubesc animalele!!!

49

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Georgi, ce-ti mai face veveritul?

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

50

Re: veverite canadiene(siberiene)!!!

Ce veverita draguta aveti,D-na Dana :heart:  :hug: ii sarut botisorul...Parca e un hamster pitic la blana :hihi:

Adaugat: 22-11-2011 19:14

Sorry de double poste :rusine: Am vazut ca veverita Dal e a D-nei Iunia...Ma scuzati va rog...

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)