10,676

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Al meu Pico a inceput sa imite putin cioara yikes am ramas yikes dimineata la 5.30 cand a inceput sa cante si sa observ printre trilurile noi un nou sunet yikes

10,677

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

banuiesc..le aude pe afara..al tau e mai matinal dupa cum se pare   smile  vad ca pe TIMI il apuca gelozia yikes    ciupeste puiul ..DIA  e a lui   :furios:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,678

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

da, le aude pe afara. dar nu ar putea sa bage si el la cap cum canta pasarelele, cum canta turturelele. Exact cioara si`a gasit sa o imite smile)

10,679

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

poate caraitul ei e mai accesibil..si s-a gandit ca-ti place si tie  smile      :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,680

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Rau nu suna smile) combinat cu trilurile lui dar .. smile)) ciudat smile

10,681

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Aleku poti sa le dai biscuiti, dar sa fie simplii si fara crema, sa nu contina in compozitia biscuitelui ciocolata sau alte chestii, ci sa fie facut biscuitul cu ingrediente simple si naturale  smile

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

10,682

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

ok. multumesc

10,683

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Va pup pe toti !  :pup:
Nici nu stiu cu ce sa incep ...  sad Saptamana trecuta am avut 2 incidente ... Vineri , unul din puii mici , cel grey cu galben a cazut de pe usa de la balcon . Nu a fost prima data , dar acum nu se mai ridicase . Acum este bine , poate sta in picioare sprijinit in coada si merge ce merge si iar sta pe codita ... Ally nu a mai vrut sa il hraneasca si a trebuit sa incerc eu sa il fac sa manance la lingurita . Asta este un incident ... Al doilea este ca puiul mic grey a plecat de langa noi sambata seara si este acum cu Printisorul :angel: ... Nu avea nimic  :cry: ... Zbura si inca il hranea Ally si Sonny ! Si nici nu am fost acasa cand s-a intamplat ... eram la munca ! V-am spus eu de el ... credeam ca este mai puturos sau ca ii era frica si mergea mai mult "pe vine" ... In ziua aceea imi spusese la telefon sotul ca cel mic se plimba mai mult pe jos ... Daca stiam ... Am ajuns acasa seara si el deja il ingropase in gradina , aproape de Printisor ...

Bianca , am sa pun si poze , dar cred ca maine sau poimaine ... In weekend-ul asta sunt libera !

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

10,684

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

aleku wrote:

Al meu Pico a inceput sa imite putin cioara yikes am ramas yikes dimineata la 5.30 cand a inceput sa cante si sa observ printre trilurile noi un nou sunet yikes

Asa si Paco,nu stiu de unde a invatat sa imite curca pt. ca nu avem curci   smile 

Cateva poze cu Paco facute acum jum. de ora

Scuzati pt. neclaritatea pozelor,nu sunt facute cu aparatul foto...

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

10,685

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

LAURA..IMI PARE RAU..TE ATASEZI DE MICUTI .. :cry:  soarta nu e asa cum o astepti   :cry:   TIMI o imita pe DIA..dar cu o volum maxim.. :music:   unde se baga PACO in penultima poza??

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,686

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

dana1 wrote:

LAURA..IMI PARE RAU..TE ATASEZI DE MICUTI .. :cry:  soarta nu e asa cum o astepti   :cry:   TIMI o imita pe DIA..dar cu o volum maxim.. :music:   unde se baga PACO in penultima poza??

Pai e un fel de castronas in care ii pun semintele desfacute si cred ca mai sunt si unele nedesfacute si se tot baga sa manance si l-am pozat.

Alta poza in care puteti sa vedeti unde se baga el  :hihi:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

10,687

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

o sa-i ramana motul acolo.. smile  smile

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,688

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Vai D-na Laura ce rau imi pare sad Acum e un ingeras  :angel:  sad

- Bianca

10,689

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

:nani:

dana1 wrote:

o sa-i ramana motul acolo.. smile  smile

Da!
In poza aia l-am prins cand aproape era afara din castronas :hihi:

O data a si cazut acolo de i se vedea doar o mica parte din coada smile smile

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

10,690

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

salut ma ajutati si pe mine am si eu un papagal nimfa (baiat) nul am de mult timp dar de fiecare dat cand ma apropi de colivie face ca o pisca adica suiera imi puteti spune din ce cauza ms anticipat

10,691

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

te atentioneaza ca -i  invadezi teritoriul .. nu e obisnuit cu tine..si al meu face asa cateodata..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,692

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Poze noi smile

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,693

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Laura, i-mi pare rau.
Misu, e canicula si la voi?

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

10,694

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Normal ca da,murim de caldura

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,695

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Laura,imi pare rau de micutz.Se mai intampla si lucruri pe care nu le dorim,din pacate. sad
La ce canicula e ,cred ca toti ne-am arunca in apa,sa ne racorim.....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,696

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

cavalerul meu a intrat matinal la dus..vad ca incepe sa-i placa.. :bravo:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,697

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Stiu ca viata nu este dreapta ! ... Incercam sa ii facem fata !
Ce minunatii ai acolo , Misu ! :pup:
Dana , cine nu vrea acum sa faca un dus ? :hihi:
Ce caldura infernala este aici ! Mai ca iti vine sa intri din 5 in 5 minute la dus !
Am reusit sa le fac poze ! Acum sa vedem care este fata si care baiat ... hmm

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

10,698

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Sper sa fie amandoi baieti big_smile


Sunt frumosi foooc  :heart:

- Bianca

10,699

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Multumesc, si inca ceva.....ghici?...puisorii smile

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,700

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

sa-ti traiasca MISU..LAURA..a plouat si a batut vant..in unele locuri din SUCEAVA.a batut gheata.. :cry:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: