26

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

daca un kakadu e doar 4 milioane atunci papagalul ala ori era bolnav ori avea altceva pt e imposibilsi aia e o nimfa nu kakadu.

Adaugat: 12-10-2007 10:05

multumesc sasha_alexa.ma-am mai linistit :ironic:

Adaugat: 12-10-2007 10:05


asta e un kakadu.adica doi kakadu galben crestat.vrei sa vezi si un kakadu roz?se spune ca kakadu e un fel de ruda mai dezvoltata a nimfei.ciudat mie nimfele imi par mai inteligente hmm

Adaugat: 12-10-2007 10:10

sasha_alexa wrote:

[/url]

doamne ce frumos ....vreau si eu unul sad(((((

mie imi plac mai mult astia galbeni si cu un pic de gri cum avem noi asta e urat.

Adaugat: 12-10-2007 10:12

din punctul meu de vedere daca tie ti se pare dragut e treaba ta

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

27

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

un kakadu nu costa 4 milioane in nici un caz. poate 40 mil.

mie mi se par foarte frumosi white face, sau white face preal. dar aia costa muuult

28

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

eh...nu mai shtiu exact suma...:ironic:

29

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

daca vorbesti despre nimfele albe alea sunt rare su de aceea sunt mai scumpe.

Adaugat: 13-10-2007 12:42

http://www.4animale.ro/forum/uploads/thumbs/35_albino.jpg
asta e unul alb total da mie imi tare tare anemic tongue

Adaugat: 13-10-2007 12:43


si aici sunt impreuna da daca ma uit mai bine chiar imi pare dragut da la asta e si mai greu sa stii daca-i fata sau baiat hmm

Adaugat: 13-10-2007 12:46


mie astia imi palc wink

Adaugat: 13-10-2007 12:48

sasha_alexa ii poti intreba si pe ceilalti de brad?as vrea mai multe pareri ca sa fiu sigura ca nu se intoxica daca il las sa se joace prin brad la craciun.sper ca nu e prea mare deranj daca te rog sa ii intrebi nu? big_smile

Adaugat: 13-10-2007 02:31

Asa, in afara de ea cine mai are papagal si stie daca bradul e toxic?

Adaugat: 13-10-2007 03:13

sasha_alexa am vazut ca ai intrebat acolo despre brad si astepti sa raspunda.mersi mult! :merci:

Adaugat: 13-10-2007 08:01

si sa mai pui poze si la papagali ca am vazut ca la caini si la pisici ai pus.bravo.

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

30

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

bradul este toxic pt pasari in general...uita`te aici pe site la plante toxice pt pasari si ai sa vezi ca si bradul este toxic (nu stiu de ce)

31

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

bianca wrote:

Asa, in afara de ea cine mai are papagal si stie daca bradul e toxic?

Bianca, am rugat un editor sa verifice pentru tine daca bradul e toxic. Se pare ca da, ramurelele si acele rasinoaselor sunt toxice pentru pasari (desi lemnul de brad uscat si netratat chimic nu este periculos).

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

32

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

va multumesc.de craciun cred ca va trebui sa-l feresc de brad da de cadourile de sub el e imposibil sa-l feresc smile

Adaugat: 14-10-2007 12:14

AJUTOR
lui paco ii cade atata puf de daca l-as fi strans pana acum as fi facut 2 perne.pe la cat incepe sa-i cada puf?el are aproximativ 6 luni.cam pa acum ar trebui sa cada puful sau are mai mult? hmm

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

33

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

nu stiu ce sa zic. poate isi schimba penele. al meu e putin chel sub aripi, dar din cauza ca acuma o sa aiba pui, nu prea am voie sa il dau cu nimik.

34

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

poate poti sa-i intrebi si pe ceilalti .cine stie poate e bolav..... :wow:

Adaugat: 14-10-2007 02:23

da ii cade doar puful nu si penele.penele le gasesc doar pe el da puful e in toata casa.chiar cred ca ar trebui sa adun puful si sa fac perna si sa dorm doar eu pe ea :nani:

Adaugat: 14-10-2007 02:27

mai nou acu vreau sa-l fac "gaina"sa-i strang puful intr-o perna big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

35

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Imi pare rau sa anunt dar am scos ouale din cuib si niciunul nu era bun. toate erau stricate. azi..a facut alt ou (inainte sa le arunc pe celelalte. sa vedem daca iasa tura asta hmm

36

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

succes atunci!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

37

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

merci mult!

Adaugat: 16-10-2007 05:52

are ceva daca mananca ou prajit? deci fara sa`i dau eu. vine el si imi fura din farfurie. ieri seara, ca printr`o minune mi s`a asezat pe mana cand mancam. dar eu m`am speriat ca nu l`am vazut venind smile si a fugit. apoi a venit si mi s`a pus in farfurie...

38

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

pai de ou fiert am mai auzit da ou prajit nu cred ca are voie.parca nu avea voie deaste uleioase,nu?

Adaugat: 17-10-2007 08:29

cool misto  imaginea ta de pe animale.super tare.unde ai gasit-o?pe site-ul asta pot sa-mi pun eu imaginea ta de  acolo? :pls: :pls: :pls: :pls:

Adaugat: 21-10-2007 06:44

am  vrut sa mai schimb peisajul.va place asta sau era mai buna cealalta?

Adaugat: 21-10-2007 08:51

big_smile big_smile smile smile smile smile :ironic: :ironic: :bravo:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

39

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

pai mie parca imi placea mai mult cealalta. parca era o poza cu papagalul tau sau ma insel?

40 (edited by Bianca 30-10-2007 20:19)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

nu, aia era de pe net .da seamana mult oricum.

Adaugat: 22-10-2007 05:47

asa ce ati zice de o mica parte de poze pe forum ca sa mai vedem cum mai arata inaripatii.eu pun abia maine poze ca acum nu le-am descarcat........asa da pana atunci vreau pozele perusilor,nimfelor sau a oricarui inaripat pe care il aveti

Adaugat: 30-10-2007 08:18

astept pozele

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

41

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

smile  Do you have a cat or a dog? or a wild animal ? Make up their life much better! Save wild animals and domestic animals and love all animals!  smile :X my cats :X animals :X licurici & kitty

42

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

frumos cri da  de cand ai tu perusi?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

43

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

poza aceea cred ca e luata de pe net ca e modificata. nu prea are cum sa fie poza originala...

44

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

nu e originala.am vazut eu pe un site poza aia.oricum ea nu are de unde sa ia poze originale pt nu  are papAGALI

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

45

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus


aici e yoko


si aici yokolina

46

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

sunt superbi!! :heart: :heart: .si eu pun poze cu paco probabil azi....vad cand le descarc

Adaugat: 03-11-2007 10:50


paco in copac

aici sta intr-o casuta

aici se plimba pe  monitor

aici face exercitii pe tastatura

di calut!



Adaugat: 03-11-2007 07:50


scuze am uitat de asta.cum e paco?

Adaugat: 03-11-2007 07:50

si inca ceva.sasha_alexa  o poti intreba pe livithewise cum a reusit sa-si faca nimfa sa cante?ca as vrea sa-l invat si eu pe paco ca el nu  face decat sa ciripeasca o data la un secol.poate ma ajuta si pe mine.si  ce mai vroiam sa mintreb.....a da.ar trebui sa-i iau femela de acum?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

47

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

asta nu poti sa il invetzi...si ai mei. daca i-ai auzi cum fac ai zice ca sunt canari. dar nu am avut cu ce sa-i inregistrez. asta numai ei invata....sau sa le pui muzik

48

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

i-am pus muzica la greu si nu iese nimic din ciocul lui.da tot nu mi-ai spus cum ti se pare paco tongue

Adaugat: 04-11-2007 10:05

ce mai face yoko si prietena lui?nu imi mai amintesc mai  stau pe oua?si sa nu cuumva sa uiti si-mi spui cum mai arata paco

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

49

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Am o pereche de nimfe si femela are 4 oua. Am insa o problema cu masculul care  o bate, destul de tare, nu o lasa sa cloceasca si mai arunca din ouale din cuib. Cum sa procedez in aceasta situatie? L-am separat de femela insa aici am vazut ca ea trebuie hranita de mascul. Precizez ca a mai facut inca 2-3 randuri de oua si de fiecare data masculul nu a lasat-o sa coloceasca. Acum ea sta in cusca foarte cuminte si le colceste cu drag, dar ma intreb cine ii da de muncare daca nu are masculul alaturi. Dati-mi repede un sfat ca sa stiu ce e de facut, vreau sa fie in siguranta ambii parteneri.

50

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

asta si mai am o problema:
       PACO NU MANANCA ALTCEVA DECAT MANCARE SPECIALA :wow: !
si pe internet scrie ca sa aiba o dieta echilibrata trebuie sa manance si fructe sau alte chestii si nu pot sa-l conving in niciun fel sa manance altceva :cry: .ce sa fac???????

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you