176

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

f dur rasp ai dat angy..e cumplit sa pierzi o pasare la caree ai tinut f mult..dar in mare parte ai dreptate:D

177

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

angy a dat un raspuns asa ptr ca pavel s'a considerat mare dresor si nu stiu ce ca a dresat micul alex a lui alb rapid si nu i'a raspuns si ei cum sa il dreseze.

178

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Hihihi Micul meu alex sta pe mine impreuna cu nimfa  \:d/ :sanatate:

179

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

bv ANGY felicitari! Alexa mea e f bine..zilele astea o sa postez poze cu ea..si o noutate..azi a inceput sa fluiere..fluiera exact ca mine:)) cred k incepe sa isi dea drumul la vorbit

180

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

smile)) sa'l filmezi cand fluiera sa vad si eu:D

181

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Va rog sa nu va certati si sa va respectati reciproc!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

182 (edited by caly 08-10-2008 11:59)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Este usor de imblanzit un micul alexandru ? sau daca e bland sa il invat diferite lucruri ? Marcu_Pavel astept raspuns de la tine si de la cei care au micul alexandru si sunt blanzi. Ms ...

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

183

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

va dau eo rasp de la marcu_pavel..e prieten cu mine si il cunosc..i-a taiat aripile la micul alex,...si intr-adevar..s-a imblanzit f f usor..dar totusi,pasarea e facuta sa zboare..deci sunt 2 extreme...

184

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Din cate am observat, micii alex sunt fricosi la inceput, dar e usor sa ii faci sa isi piarda aceasta teama, important e sa nu il pedepsesti in genul sa ii dai una in colivie, indiferent ca face urat sau nu stiu ce.

depinde si de cati ani are, la unul adult este posibil, stiu din experienta, dar ti se va parea ca nu ai sa mai reusesti... dupa un timp vei reusi.

185

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Orice pasare e fricoasa la inceput big_smile

186

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

s iti vad micul tau alex imblanzit si m vedem

yak terrier in viata mea big_smile

187

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

smile) poi nimfele mele nici intr-o suta de ani nu se vor imblanzi ... am o nimfa de 4 luni se fac acum ... si este la fel ca la inceput ... caraie, vrea sa ciupeasca ... si m-am chinuit mult cu el ... stateam cu mana intinsa ... vorbeam cu el ... l-am gasit si probabil are trecutul nu foarte frumos de aceea e asa. Si fata e sperioasaaa :-ss

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

188

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

cu mine vorbesti?specifica si tu ..si numai posta de dragu de a te baga in seama

Adaugat: 08-10-2008 15:33

Caly vrei sa-ti cumperi si tu Micul Alex?

189

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

poi da :X ... ca sunt foarte frumosi. Cine sa specifice ? :-s eu vb cu cine ma poate ajuta ... am spus ca nimfele mele sunt "crazy" ...

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

190

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Era vorba de pavel...Eu am avut 2 pana acum smile cel verde nu am reusit sa'l imblanzesc deloc...asta deaja sta pe mine smile...eu zic ca depinde de fiecare..dak ai putea sa'l iei cat mai mic si daca se poate chiar si sa'l mai cresti tu oleak la seringa ar fi foarte usor big_smile

191

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

mersi frumos :*

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

192

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Pavel nu mai veni cu aere de superioritate. Faptul ca tu l'ai dresat pe al tau e o nimica toata. spun asta ptr ca si marele meu alex este f calm, probabil ptr ca l'am luat de la domnul Balanoiu si banuiesc ca si la tine e la fel, + ca i'ai taiat aripile.

193

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

nu va certati acum ... faptul ca cineva a reusit si altul nu, asta nu inseamna ca esti mai bun. Just luck... cum a zis si Angy depinde de fiecare.

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

194

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Cateva poze cu micul meu alex big_smile

Adaugat: 08-10-2008 16:37

:rusine:

Adaugat: 08-10-2008 16:38

:d

Adaugat: 08-10-2008 16:39

:angel:

Adaugat: 08-10-2008 16:40

tongue

Adaugat: 08-10-2008 16:41

:rusine:

195

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

superbe.

196

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

tongue :rusine:

197

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

ANGY wrote:

Alex..a tinut foarte mult daca la lasat singur acasa..putea sa'l lase la un prieten ceva..nu am nimic cu el..da macar sa gandeasca inainte sa vorbeasca wink

dar daca nimeni nu a vrut sa aiba grija de el ?
te-ai gandit ?

yak terrier in viata mea big_smile

198 (edited by ANGY 08-10-2008 16:52)

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Nu gaseai tu un prieten,un vecin,un coleg ceva?hai ma fii serios...hai sa incheiem discutia..data viitoare gandeste'te de 2 ori inainte sa intrebi ceva wink

199

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

ce frumoooss eee :X sa il ingrijesti bine Angy .. :*

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

200

Re: Micul Alexander - Psittacula krameri

Il cam articuleaza pe cel mic :cry: