126

Re: Akita Inu

Topdogs, dar catelul e adus din Ungaria.

127

Re: Akita Inu

poi acolo majoritatea cateilor ii vand bolnavi...imi pare rau sati spun dar aia sunt niste samsari nu conteaza de unde aduc cateii stiu k ii aduc la comanda dar majoritatea sunt bolnavi....iti recomand ca daca te gandesti sa-i iei si o pereche sa nu mai iei de la cei care cresc mai mult de 2 rase diferite.Sper totusi ca(virgula)catelul tau sa treaca cu bine peste tot si sa nu pateasca nimic pe parcurs.Multa sanatate catelului tau pentru ca e o splendoare de catel si merita tot ce e mai bun :heart:  :heart:  :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

128

Re: Akita Inu

Ei, pana la urma sa stii ca am avut ceva noroc cu ea, la primul control dupa ce a adus-o, era ok, putin deshidratata dar nu avea nicio boala sau ceva. smile Acum tocmai am venit de la ea, e bine, jucausa, mananca niste paine prajita, i-a trecut 'problema'... Vinerea trecuta am scos-o putin afara, ii facusem si antirabicul, la o plimbarica mai lunga adica, si ne-am intalnit cu un ciobanesc si alti doi caini (erau cu stapanii, desigur) si au inceput sa latre la ea asa dintr-odata, cum ea face parte dintr-o rasa mai silentioasa, n-a scos un sunet dar tremura toata si se ascundea dupa mine, saliva foarte mult... Am inteles ca asta a adaugat la starea de zilele trecute, s-a speriat rau! Oricum, multumesc frumos, suntem foarte mandri de ea si noi big_smile, la pereche ne ma gandim, mai e timp, dar am sa tin seama de sfatul tau! Toate cele bune!

129

Re: Akita Inu

Ma bucur mult ca ai avut noroc cu ea...Bafta in continuare :heart:  :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

130

Re: Akita Inu

chillikat wrote:

smile puiul

Superb,visez de mult la un asemenea caine,dar momentan am alte responsabilitati.Sa va traiasca!!!!

131

Re: Akita Inu

chillikat ... daca mai ai probleme de genu asta da-i cu orez ... mult ... si ceai de menta smile asa am patit cu al meu. bine la mine a fost cauza mama ca i-a dat nectarina cu pere si cu o jum de pahar de bere smile)) ce-am patit cu el saracu smile

sunt nou pe acest forum. sunt posesor de akita smile il iubesc ca si cand ar fi copilul meu smile de cateva zile a inceput sa ii cada dintii ... e cam muscacios ... e adus din Ungaria(recent am primit pedigree-ul) si suntem inscrisi in clubul centrului national de educare canina. In prezent urmam un program de dresaj pt cautare si salvare...si ... cam atat
pun si niste poze cu el de cand l-am luat pana in prezent big_smile
are 5 luni apropo smile

Adaugat: 29-09-2011 11:35

2 luni si o saptamana

Adaugat: 29-09-2011 11:38

3 luni jum

Adaugat: 29-09-2011 11:40

4 luni jum

Adaugat: 29-09-2011 11:44

5 luni smile

Adaugat: 29-09-2011 11:44

il cheama kiba apropo smile in japoneza inseamna colt. i-am pus numele asta pt ca atunci cand l-am luat nu facea nimic decat sa-si bage dintii in mainile si picioarele mele smile)) si a doua zi aveam numai urme de colti pe maini smile atunci mi-a picat ideea

132

Re: Akita Inu

O minunatie!Sa-ti traiasca! smile

133

Re: Akita Inu

frumos caine! :heart: ultima poza parca ar fi in parc in craiova,seamana foarte mult locul... hmm ..poate ma insel

^ :heart: Ello :heart: ^

134

Re: Akita Inu

pt ca este in parc in craiova smile din craiova suntem si noi

135

Re: Akita Inu

frumos...avem un exemplar asa frumos in craiova  :ok:

^ :heart: Ello :heart: ^

136

Re: Akita Inu

dap big_smile si sper sa luam maxim acum pe 6 noiembrie la expo de frumusete wink)

137

Re: Akita Inu

Se face in craiova expo? O sa castigati cu siguranta! ca aveti cu ce!  :k:  :sanatate:

^ :heart: Ello :heart: ^

138

Re: Akita Inu

da e pe 5 noiembrie expo la nivel national si pe 6 noiembrie international. ambele se tin in craiova pe hipodrom wink

139

Re: Akita Inu

va doresc succes!! :k:

^ :heart: Ello :heart: ^

140

Re: Akita Inu

Canisa Kiryoku Go vinde femela akita inu ,culoare roscata,nascuta in 20.09.2011 in canisa proprie.Puiul are 2 vaccinari,3 deparazitari interne,microcip,pedigree,carnet de sanatate,carnet de performante.Poze cu parintii si puiul gasiti pe situl canisei  www.akitainu.ro

141

Re: Akita Inu

frumoase exemplare wink

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

142

Re: Akita Inu

Tatal - Royaru Akita Royaru Atemi, masculul canisei Kiryoku Go Arad (palmares : 9x CAC, 7x Res. CAC, 4x CACIB, 6x Res CACIB)
Mama - Akai Bouto Hi Arisa, canisa Ungaria Akai Bouto Hi (palmares : 3 CACIB, 1 CAC)
Catelusi nascuti pe 28 iulie.
Prima poza la alaptare.

143

Re: Akita Inu

Sunt extrem de frumosi.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

144

Re: Akita Inu

patriciuca wrote:

Sunt extrem de frumosi.

Multumesc!! Sunt 8 pui disponibili. 6 masculi si 2 femele. Vedeti sectiunea anunturi.

145

Re: Akita Inu

Am vazut dar momentan nu pot sa imi cumpar un catel. sad

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

146

Re: Akita Inu

3 zile de viata

147

Re: Akita Inu

ce frumusei sunt :heart:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

148

Re: Akita Inu

9 puisori uau!! foarte frumosi :heart:  :heart:  :heart:

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet