26

Re: Arici

Multumesc am sa ii spun caci il iubeste foarte mult

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

27

Re: Arici

Multumesc,da,este arici pitic african smile


http://i611.photobucket.com/albums/tt200/biancadumi/538369_377874922277145_1038085294_n.jpg

- Bianca

28

Re: Arici

biancadumi wrote:

Multumesc,da,este arici pitic african smile


http://i611.photobucket.com/albums/tt200/biancadumi/538369_377874922277145_1038085294_n.jpg

foarte dragut:)
sa-ti traiasca!

2X :perus: 1X :malex: 1X :pisica: 2x :caine:

29

Re: Arici

super dragalas

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

30

Re: Arici

Multumesc smile

- Bianca

31

Re: Arici

smile Cu placere

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

32

Re: Arici

e greu de intretinut?

2X :perus: 1X :malex: 1X :pisica: 2x :caine:

33

Re: Arici

Din cate stiu sunt destul de usor de ingrijit...
Am impresia ca mananca insecte,fructe,legume,etc.
In general sunt foarte simpatici si cuminti,am vazut si eu  :ok:

34

Re: Arici

Nu sunt greu de intretinut smile mananca mancare de pui de pisica (uscata),si ocazional ii mai dau si insecte smile

- Bianca

35

Re: Arici

Cam cat traieste in captivitate?

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

36

Re: Arici

biancadumi wrote:

Nu sunt greu de intretinut smile mananca mancare de pui de pisica (uscata),si ocazional ii mai dau si insecte smile

de unde l-ai luat?

2X :perus: 1X :malex: 1X :pisica: 2x :caine:

37

Re: Arici

cam 5-6 ani

De la cineva care a avut puiuti. smile

- Bianca

38

Re: Arici

Dublu cat un hamster.Prietena mea il are de 2 ani smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

39

Re: Arici

Ramy somnoroasa smile

- Bianca

40

Re: Arici

ce scumpica e  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

41

Re: Arici

salutare.
fac cunoscuta povestea lui Pompiliu
Pompiliu este un arici african pitic "albino" pe care il cresc de aproximativ 1 luna de zile +
saracul a stat intr-un pet shop intr-un acvariu aproximativ 5 luni inainte de a-l lua de acolo
Ideea e ca e foarte speriat .. ma gandesc ca e normal
Rareori e sociabil si sta la mangaiat. Cand ii fac baitza face pe el de cateva ori.. de frica cel mai probabil.
Intrebarea mea este daca exista vreo modalitate in afara de cea clasica "rabdare" de a-l "imblanzi" macar putin..
Multumesc

Ps:
Poate ajuta pe cineva sau daca aveti vreun sfat ceva, dezvolt putin modul de viata la noi in casa
Cusca e de 1.2 m x 0.5 m cu casuta + alte cateva articole din lemn facute de mine
Pe jos: fleece / polar pe toata suprafata + peleti din ce-ori fi facuti ei
Alimentatie: conserva pt pisici in aspic si uscata cu continut ridicat de proteina, scazut de grasimi + rame, viermusi, ridichie, morcov usor fiert
i-am confectionat o roata in care se-nvarte de la lasarea serii pana dimineata. Fiind dolofan cea de rozatoare nu era suficient de mare. Proiectul a inceput de la o galeata de lavabila cu un rulment in mijloc
Ca si medic veterinar am gasit intr-un final pe cineva care a avut la randu-i 4 astfle de animale si stie despre ce e vorba. In Bucuresti. Daca se doreste, va pot da contactul.
Orice idee, sugestie, e bine venita.
E o comunitate foarte restransa de crescatori si iubitori ai acestor animalutze.
Toate bune