26

Re: Mancarea pasarilor noastre

:cry: Saracu' sad
Decat sa isi bata joc de el asa, mai bine l-ar da sad
Mai e si albastru. Cel mai scump big_smile

27

Re: Mancarea pasarilor noastre

saracutul de el sad nu merita stapanii aia

I love animals :heart:

28

Re: Mancarea pasarilor noastre

bi3 wrote:

Simona,cand am fost la mare am vazut ca unul din vanzatorii de porumb avea langa rulota o colivie.Ce crezi ca era in colivie?-un Micul Alexander albastru.
M-am gandit la tine.Era asa de frumos! :heart:
Uite o poza,nu e prea clara ca era noapte si micutul dormea.Din pacate era tinut in curent afara si colivia era murdara hmm neutral

tongue smile ce coincidenta si eu am fost tot acolo si am vazut acest micu'  alexander :wow:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

29

Re: Mancarea pasarilor noastre

da ,era in drum spre stegulete.Nu-i asa ca era un dulce?! :heart: ,dar am spus,conditiile erau jalince.Si e pacat.Era asa de jucaus si de curios-cati nu isi doresc un asemenea papagal,iar cei care il au nu au grija de el. :cry:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

30

Re: Mancarea pasarilor noastre

da sad eu nu pot sa confirm ce ai spus tu ca nu m-am uitat daca are apa si mancare,dar din poze asa se vede wink.
da,era in drum spre stegulete :sanatate: .
am si eu o problema minora :bang: si nu stiu ce sa fac.
le-am pus papagalilor mei ou fiert+cateva firimituri de cereale naturale .. si nu au mancat nici umpic..
credeti ca nu le place sau ca pur si simplu nu vor sa manance sad ?

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

31

Re: Mancarea pasarilor noastre

eu cred ca inca nu le-a dat de gust.Sunt sigura ca pe viitor cand vorr gusta mai mult vor realiza ca e bun.Din cate am inteles de pe forum,multi stapani se confrunta cu incapatanarea pasarilor cand vine vorba de mancare,dar totul e ok,in final zburatoarele intelegand ca e buna papica noua wink

Adaugat: 11-09-2009 09:11

uite ce mancarica papa agapica mea-e total inebunit dupa amestecul asta tongue

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

32

Re: Mancarea pasarilor noastre

didika, poate nu le era foame. smile

33

Re: Mancarea pasarilor noastre

PAI au mancat din mei doar atat,de restu' nu s-au atins

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

34 (edited by Iusty 12-09-2009 14:48)

Re: Mancarea pasarilor noastre

Poate nu sunt obisnuiti...in loc de cereale punele niste morcov... tongue

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

35

Re: Mancarea pasarilor noastre

Bine ai improvizat scarita aia ca suport smile
o sa incerc :pls:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

36

Re: Mancarea pasarilor noastre

Nu aveam ce pune smile Insa as vrea sa le iau un fel de tava unde sa le pun sau o sa improvizez eu hmm

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

37

Re: Mancarea pasarilor noastre

da eu am tavita dar la colivia nimfei nu am smile

o sa improvizez si eu ceva :merci:
mine o sa aiba Cipy si Paco o papa f. buna :wis:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

38

Re: Mancarea pasarilor noastre

Si eu la ai mei le dau tot de la Padovan si Vitakraft , dar am descoperit ca le place foarte mult alunele .....

Am intrebat si un veterinar de branzica dulce si mi-a spus ca data 1 data pe saptamana e foarte buna, are foarte mult calciu  iar ai mei nu se ating nici de osul de sepie nici de cubul de calciu .... si nu pot sa le dau suplimente permanent sad

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

39

Re: Mancarea pasarilor noastre

pune-le peste mancarea care le-o dai in plus putin mei sau ce prefera ei cel mai mult wink
o sa le placa :sanatate:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

40

Re: Mancarea pasarilor noastre

Se gaseste mei simplu?  Am tot vazut eu scris pe site ca se da mei dar m-am gandit ca au in complexul de mancare, imi poti spune si ce gama este buna sau cum se numeste?

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

41

Re: Mancarea pasarilor noastre

Pai .. Vitakraft este o firma foarte buna big_smile ,recunosc si putin mai scumpa decat cele obisnuite , si poti sa le iei de perusi ,pt. ca zic eu nu e nici o problema de ex. mancarea pt. nimfe contine si putin mei si paco al meu pe el il prefera .. si obisnuiesc ca dupa ce i pun mancarica speciala pt. el ii torn un strat subitre de mei peste ea big_smile .ca ii place la nebunie ..
http://animal-center.ro/fckfiles/image/Vitakraft.jpg
Uite o poza .

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

42

Re: Mancarea pasarilor noastre

Eu am de la Vitakraft menu complex cu miere pentru puii numai ca e pentru pasari exotice, ai mei sunt kakariki si de la padovan le dau mancare pentru nimfe ca nu am gasit special pentru pasari mai mari .

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

43

Re: Mancarea pasarilor noastre

E bine si asa. :heart:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

44

Re: Mancarea pasarilor noastre

Eu m-am gandit ca exista numai mei de cumparat, o sa intreb pe la magazine sa vad ce gasesc totusi. wink

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

45

Re: Mancarea pasarilor noastre

Pai am impresia ca exista mei varsat... La kilogram. Dar mancarea pentru perusi contine mult mei si nu le face rau deloc altor specii. In meniul "Amazonian" de la Vitakraft exista si mei smile ... Din cate am citit pe aici poti sa le dai o lingurita de iaurt simplu o data pe luna.

46

Re: Mancarea pasarilor noastre

Nu am stiut ca exista mei la kg, o sa intreb la magazin. Nu le place meniul Amazonian il prefera pe cel complex premium cu miere  si acum am descoperit ca le place si meniul de la Padovan. Am incercat si Australianul dar prefera doar cateva fructe restul le arunca .... smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

47

Re: Mancarea pasarilor noastre

exista mei la kg, la magazinele de seminte!Le mai iau si eu la perusi, si ovaz deasemenea, tot la kg.
Mi se pare mai curat cateodata!

>>>>Alexandra<<<<

48

Re: Mancarea pasarilor noastre

Exista magazine speciale de seminte? sau la magazine de aminale? Ovaz nu am incercat sa le dau ...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

49

Re: Mancarea pasarilor noastre

Da!Magazine speciale de seminte!
Acolo unde se vand si seminte de flori, de legume...

>>>>Alexandra<<<<

50

Re: Mancarea pasarilor noastre

Mersi, sa vad unde gasesc astfel de magazine ... :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: