26

Re: Stiri despre pasari

http://www.4animale.ro/pasari/papagali/ … tra-conure cred ca este acesta... wink

27 (edited by Estera 23-03-2010 19:58)

Re: Stiri despre pasari

Am citit intr-o revista ca doua fete au gasit un ou intr-un ciub abandonat si l-au luat acasa si l-au pus la lumina unei veioze si a iesit puiutul. :wow: Se poate sa se clocasca doar la caldura pe care o da o veioza fara sa fie nevoie de incubator ?
PS: Ma scuzati dar nu am stiut unde altundeva sa pun aceasta intrebare .

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

28

Re: Stiri despre pasari

uaaau ce interesant :wow: poate ca chiar se poate sa se cloceasca la lumina veiozei... :wow: :wow: :wow:

29

Re: Stiri despre pasari

lumina veiozei produce foooaaaarte multa caldura...mai degraba se coace un ou ,dar poate l-a tinut mai departe.. hmm
Sa puneti o frunza verde sau niste iarba sub becul unei veioze sa vedeti ce repede se usuca!

^ :heart: Ello :heart: ^

30

Re: Stiri despre pasari

Estera wrote:

Am citit intr-o revista ca doua fete au gasit un ou intr-un ciub abandonat si l-au luat acasa si l-au pus la lumina unei veioze si a iesit puiutul. :wow: Se poate sa se clocasca doar la caldura pe care o da o veioza fara sa fie nevoie de incubator ?
PS: Ma scuzati dar nu am stiut unde altundeva sa pun aceasta intrebare .

oao!    ce interesant! nu am mai auzit de asa ceva! :wow:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

31

Re: Stiri despre pasari

Nu stiu ce sa zic si pe mine m-a uimit aceasta interesant cum a avut umiditate ca de caldura sigur nu a dus lipsa wink

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

32

Re: Stiri despre pasari

ce tare e faza cu pelicanul smile smile

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

33

Re: Stiri despre pasari

Estera wrote:

Nu stiu ce sa zic si pe mine m-a uimit aceasta interesant cum a avut umiditate ca de caldura sigur nu a dus lipsa wink

nustiu ce sa zic.Poate ca a eclozat in 2-3ore!!Nu cred ca rezista mult sub lumina veiozei!

O pereche de perusi si o catea carpatina+1 puiut al acesteia

34

Re: Stiri despre pasari

uitati ce perus ciudat,ce freza are :wow: :wow: :wow:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WFMXrBWswl0[/youtube]
(Vanesa)

35

Re: Stiri despre pasari

Offf saracutul nici nu poate vedea de atatea pene  :cry:  ce rai sunt unii oameni ca fac niste mutaii atat de prostesti si chinuie saracutele animalute  :cry:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

36

Re: Stiri despre pasari

ala e perus? o doamne cate pene are in cap! nici nu se mai vede de ele!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

37

Re: Stiri despre pasari

dar eu cred ca asa i-au crescut penele nu asa i le-au facut oamenii  neutral
(Vanesa)

38

Re: Stiri despre pasari

Pai da asa iau crescut dar din cauza mutatiei  neutral

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

39

Re: Stiri despre pasari

Este o mutatie genetica, oamenii l-au facut asa. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

40

Re: Stiri despre pasari

aha...saracutul  sad
(Vanesa)

41

Re: Stiri despre pasari

oamenii fac experimente pe saracele animale, daca i-as prinde si eu pe aia, sa vezi ce mutatii ar iesi din ei. garantat.  :furios:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

42

Re: Stiri despre pasari

saracul perus!! :cry:  :cry:

animalutele mele: 5 perusi:Gogu,Cocutza,Coco,Gogutza,Pacolina si 6 oute....  big_smile tongue

43

Re: Stiri despre pasari

Mutatia ca mutatia.Nu ii afecteaza sanatatea.Dar saracul abia vede sa mearga si nici nu poate sa manance.

44

Re: Stiri despre pasari

normal ca sta perusul pe mana, nu papa, si tresare cand pui mana pe el...nu vede nici sa pape nici sa zboare nici nimic... saracu..si statea pe fundul coliviei ca nu vedea betele ca sa stea pe ele...oameni dereglati  :bang:

45

Re: Stiri despre pasari

imi pare chiar fff rau de saracutul perus.eu prima data cand m-am uitat la videoclip m-am mirat...si nu stiam ca e o mutatie,credeam ca asa are el penele...  sad
(Vanesa)

46

Re: Stiri despre pasari

Saracutul de el ...  sad

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

47

Re: Stiri despre pasari

exista pasari cu trei picioare  neutral nu-ti vine sa crezi!   Sursa:revista Tropotel si Tropotica  (revista din moldova)

Perusica mea:Dasca :perus:

48

Re: Stiri despre pasari

Papagal arestat în Columbia, pentru că avertiza traficanţii de prezenţa poliţiei



Un papagal a fost arestat în Columbia. Reţinerea, mai puţin obişnuită, a fost făcută după ce s-a dovedit că pasărea le dădea de veste traficanţilor de droguri atunci când un poliţist se apropia de ascunzătoarea lor. Cazul lui Lorenzo, aşa cum a fost botezat papagalul, nu este unul nemaiîntâlnit. Autorităţile spun că au confiscat până în prezent aproape 1.700 de papagali, dresaţi să îi ajute pe infractori.

Papagalul a fost confiscat de oamenii legii în timpul unui raid. Traficanţii au învăţat pasărea să îi avertizeze de fiecare dată când vedea un poliţist. Numai că atunci când a apărut poliţia, traficanţii au fugit şi au lăsat papagaul în colivie.

Pasărea va fi predată celor de la protecţia animalelor, care se vor ocupa de reeducarea sa.

Video: http://www.videonews.ro/action/viewvide … -politiei/

Sursa: www.antena3.ro

49

Re: Stiri despre pasari

Ce dragut e smile  :heart: !
acel micul alexandru e foarte dragut :heart:  :dans:
Si cocosul,doamne,ar trebui sa-l posteze cineva pe pagina celor de la ACDC. :cocos:  :ok:
A,si pelicanul super tare! :bang:  :perus:

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

50

Re: Stiri despre pasari

:aga:  Eram in parc cu o verisoara si am vrut sa aruncam ceva la cosh. tipa s-a speriat groaznic, de acolo s-au auzit niste zgomote. cand s-a uitat mai bine era o pasare (cred ca pitigoi) prinsa de un batz de vata de zahar roz, inca neterminata...Sarmana pasare era epuizata, manjita de zahar pe aripi, incleiata de nu se putea desprinde de acolo. A luat-o si a spalat-o ...N-a ciupit-o deloc, am crezut ca e epuizata si ne pregateam s-o hranim...insa dupa ce a curatat-o de zaharul; ala care se lipise, pasarica si-a luat fericita si voioasa zborul.
m-am simtit implinita cand am vazut-o in libertate...
E acelasi parc in care am ingropat-o pe yoyo...

yoyo