26

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Comanda poti face tu de pe net, si nu te rogi de nimeni...

>>>>Alexandra<<<<

27

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Daaa...si pe net mai platesti inca o data produsul smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

28

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

rares93 wrote:

Vitaminolul nu e numai pentru pene! e si pentru piele(vitamina A), pentru fixarea calciului in oause(vitamina D), pentru imunitate (vitamina C) si multe alte vitamine care nu stiu ce rol au! :pls:

din asta le-am dat si eu in perioada de imperechere si e super bun.si nu numai acum le-am dat si in alte momente dar nu tot timpul. e bine sa le dai mai multe vitamine si minerale naturale. astea contin chimicale si nu e bine de dat in permanenta.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

29

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Latifa, chiar am vrut sa iti sugerezi sa muti posturile cu medicamentele pe topicul acesta :rusine:
Nu ne vom certa pentru medicamentele administrate, doar ca am adus argumente fiecare pentru pordusul folosit:)
Pentru ce imi trebuia mie este bun Vitaminolul, iar pasarile mele beau apa tongue nu au probleme.. acuma gusturile difera de la exemplar la exemplar.
Ella_Costan multumesc ! :pup:

:hamster: My name is COdY tongue

30

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

iloveanimals wrote:

Daaa...si pe net mai platesti inca o data produsul smile

Riscul meseriei.Daca comanzi mai multe produse, nu mai platesti nimic.Asa ca daca aveti multi prieteni cu animalute, adunati`va toti si comandati fiecare ce are nevoie, intr`o singura comanda,astfel incat sa se atinga o suma propusa de siteurile cu comenzi. :k:

>>>>Alexandra<<<<

31

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

e destul de greu, eu de exemplu nu stiu pe nimeni in brasov care sa mai aiba papagalici, dar nici pe site-uri de multe ori nu sunt in stoc....am trimis eu o comanda si din 15 produse mi-au spus ca au doar 5 si ca restul vin cam in 2 saptamani asa ca prefer sa astept o saptamana si sa il iau direct din magazin.....

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

32 (edited by rares93 02-08-2009 21:45)

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

OBlonda wrote:

Ca vitamine pentru pasarile de colivie, cel mai bun este Multivitaminico de la Padovan, nu vitamine la 3 lei.
Este mai scump ce`i drept,in jur de 15-20 lei, dar este 100% natural si foarte eficient.Si vitaminele la 3 lei contin chimicale(de unde si mirosul).
Pentru penaj, merge si Mutavigor tot de la Padovan.
Sanatate pasarilor! :k:

Vitaminolul l-am luat de la farmacie pentru a completa medicamentul cu care imi tratez perusi :angel: si trebuie sa il repet pana maine si luna viitoare din nou..
Sanatate! :k:

:hamster: My name is COdY tongue

33

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Rares nu ti-a zis nimeni sa repeti. daca vrei e problema ta.   :sol:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

34

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Da, ok!

:hamster: My name is COdY tongue

35

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Am fost azi pe la 5 magazine si doar la una am gasit vitaplus....unul din magazine mi-a spus sa mai revin pe saptamana viitoare ca incearca sa imi faca rost si de vitamol si  de multivitaminco......am inceput sa le dau de azi ......acum astept reactiile   :wis:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

36

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Eu am gasit intr-o farmacie (stau in Brasov) produse de la Sera cum ar fi Diropur insa de la Padovan nu am vazut deloc :sol:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

37

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

zi-mi si mie te rog unde e farmacia....si ce fel de farmacie? veterinara?  eu am cautat doar prin pet shopuri ....la farmacii chiar nu m-am gandit  :k:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

38 (edited by Iusty 04-08-2009 09:40)

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Scuze...am gresit... :bang: ...intr-un pet shop am gasit produse de la Sera...nu stiu exact strada... wink iti spun zilele astea... wink

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

39 (edited by rares93 03-08-2009 22:23)

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Despre diropur am auzit doar efecte pozitive! succes! big_smile

:hamster: My name is COdY tongue

40

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Da asa e.E cel mai bun pentru diaree. :k:

>>>>Alexandra<<<<

41

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Iusty wrote:

Scuze...am gresit... :bang: ...intr-un pet shop am gasit produse de la Sera...nu stiu exact strada... wink iti spun zilele astea... wink

La pet-shopul de unde am cumparat-o pe belle nu?
Era sponsorizat de sera. Avea foarte multe produse de la sera

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

42

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Imi spui si mie unde este pet-shopul sponsorizat de sera? smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

43

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Daca iti zic ca este mai sus de universal(star) te ajuta?
Dar esti din brasov?
Daca da iti pot arata eu unde este

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

44

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Nu prea le place Vitaplus la papagalici mei, stranba din nas dar nu au alta solutie............de obicei eu le las si cadita cu apa faca baita si iam surprins cum beau apa din cadita numai sa nu bea din adapatoare.....:D

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

45

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Nici la al meu nu`i place vitaplus... neutral si nu am ce sa`i fac, nu`l pot obliga. neutral

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

46

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Sincer nici eu nu vreau sa ii chinui dar azi dimineata am uitat sa le pun apa in cadita pt baie si cand am ajuns acasa am constatat ca bause din adapatoare....deci nu e chiar asa rau incat sa nu poata sa il bea :k:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

47

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

ella_costan wrote:

mersi, da sunt din Brasov, mai sus de star undeva pe dreapta cum mergi in sus nu? Saru'mana de ajutor

Da dar nu primul pet shop,al doilea

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

48

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Vad ca aici se discuta despre vitamine. Interesant... cred ca m-ati convins sa ii cumpar si eu. Cred ca pot fi administrate oricarei rase de papagali.

Acum sper ca nu sunt off-topic dar am si eu o mica problema: Micul Alexandru al meu cred ca de la un timp are diaree. Face apa (mai ales cand bea multa) sau face foarte moale - cu apa.. in orice caz. Am citit pe un site ca ceaiul de musetel il intareste la stomac. I-am mai facut dar nu prea ii place si nu prea bea... Acum i-am facut iar. I-am mai dat banana ca am citit ca si ea e buna, dar fara rezultat.
Imi poate spune cineva ce sa-i mai fac? sad

49

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Diropur de la sera, crengile de salcie sunt bune puse in colivie sa ciucule din ele, previne diareea. Inainte sa le pui in colivie le tii 10 min la congelator sau in apa fiarta.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

50

Re: Probleme medicale pasari: tratamente , medicamente , cabinete vet!

Multumesc mult! Orice alte tratamente sunt binevenite.:sanatate: