10,551

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Deci,ati vrea sa imi dati mie unul? smile va fi tovaras/tovarasa lui Alfi smile (nu vor sta in aceias colivie ) smile

- Bianca

10,552

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Bine ai revenit Laura smile frumosi foc mititei

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,553

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Laura sa stii ca s-a simtit destul de mult lipsa ta pe forum. Sa-ti traiasca micutii. Si noi avem oute. Speram sa fie totul bine.Am si canari.Dar despre ei o sa-ti povestesc la topicul lor. Aleku, eu am cumparat mancare  din aia de la vitakraft si nici nu s-au atins de ea. Ei o baga pe gat clientului sa scape de ea.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

10,554

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

deyseby, la mine au mancat .. dar se pare ca o cam aleg smile)doar ce e place big_smile

10,555

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

LAURA..foarte frumosi motatii   :pup:   sa te bucuri de ei..TIMI alege ce-i place indiferent ce-i dau[doar ce-i mare..din politeti cred ca lasa fetelor ce-i mai mic smile   ]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,556

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Felicitari pt cele 500 de pagini,noi ne-am oprit la 4 oute

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,557

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

offf eu din 8 oute am ramas cu 5:cry:  :cry:  :cry: si asta pt k se bat ca 2nebuni.au mancare,apa....sa speram k nu mai sparg niciun ou.Abia astept un pui mic :ou:  :grey:

10,558 (edited by biancadumi 23-06-2011 18:56)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Va anunt ca o s iau un pui de la d-na Laura smile astept sa imi raspunda si dupa ce cresc o sa iau un pui de la dansa smile  :grey:  :heart:

Adaugat: 23-06-2011 15:33

D-na Laura,aveti PM  :sanatate:  :heart:  :floare:


Yuuuppi,peste 1 luna-1 luna jumate voi fi posesoarea unui puiut de nimfa de la d-na Laura  :merci:  :bravo:  :pup:

Multumesc mult d-na Laura  :heart:  :sanatate:

- Bianca

10,559

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

felicitari bianca  :hug:  sigur noul venit te va face sa zambesti zi de zi
pyco al meu e pe zi ce trece tot mai atasat, unde stau eu sta si el, pe pat, la birou pe balcon  :hihi:  e asa scump micutzu  :heart:

10,560

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Multumesc smile Si Alfi e foarte bland smile si sper sa se inteleaga cu nimfuletul  :heart:  :floare:


PS: ce parere aveti Jimmy? ca nume pentru el...sau ceva sugestii ? big_smile

Adaugat: 24-06-2011 10:54

Noi ne pregatim asiduu pentru venirea celui mic smile desi mai este 1 luna-1 luna jumate de acuma incepem sa cautam o colivie spatioasa,jucarii,papica si poate si un playstand (asta in caz ca Alfi nu il va lasa si pe el pe playstandul lui  :hihi: )

- Bianca

10,561

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Puf da lectii canarului.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A3hS2texnBg[/youtube]

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

10,562

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

ce frumos face Puf  wink , la un moment dat pe la 2 min si 20 sec Puf face ca si Pufi meu smile) iar Pufi dupa ce termina de facut asa parca rade asa sunete scoate, cand l-am auzit prima data am ras de el de numa.

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,563 (edited by octy 26-06-2011 11:14)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Oare unde o fi Andrita?Nu a mai intrat de ceva timp... neutral.Imi e si dor de nimfulinul ei  :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

10,564

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Spuneti-mi si mie ce masuri sa aibe colivia pentru nimfuta ? smile multumesc

- Bianca

10,565

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

buna biancadumi ti am lasat mp

10,566

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Oare canarii canta cel mai frumos ? Sau nimfele ??? smile  tongue
De ieri seara au inceput sa iasa la lumina si puiutii ! Numai 2 ! Ceilalti urmeaza si ei !

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

10,567

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Astepam poze big_smile eu una cu nerabdare big_smile  :heart:  :floare:

- Bianca

10,568

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Ops ! Am sarit pozele !
Si mancam si seminte !(sau mai dormim langa ele ! tongue )Sau ne batem care sa ajunga primul !

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

10,569

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Vaaaaaaaaaaaaaaaai,abea astept sa il iau acasa pe unul din ei  :heart:  :heart:  :floare:

- Bianca

10,570

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Poze de formatie ! ... Si cu mami ! Si cu tati !
Greu cu ei ca nu vroiau sa stea la poze !! tongue

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

10,571

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai ce greu va fi sa aleg big_smile primul imi place fooarte mult dar si perlatul e superb  :floare:  :floare:  :floare:  :heart:

- Bianca

10,572

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

foarte frumosi toti..orice alegere ai face BIANCA  va fi o alegere minunata   :bravo:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,573

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Daaa,stiu asta smile abea astept sa il iau acasica  :floare:  :hihi:

- Bianca

10,574

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Acum pentru mine toti sunt "copii mei" !  :heart: :angel:  Sexul lor va las pe voi sa imi spuneti ! Din ei doar o fata trebuie sa opresc ! Toti sunt frumosi , doar cei 2 mai mici sunt acum mai "ciufuliti" ! Dar in 1 saptamana vor fi si ei la fel ca cei mai mari !(ca sunt mai mici cu aproape o saptamana) wink

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

10,575

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Cineva mi-a zis ca perlata e 75 % fetita smile Acel cineva e Catalin de la care l-am luat pe Alfons smile e crescator:) Daca asa e,atunci eu cred ca o sa il iau pe primul smile smecherasul din prima poza  :hihi:

- Bianca