1

Topic: Pui de vrabie

e ranit la piciorusul drept si la aripioara..ce sa fac?ce pot sa ii dau de mancare?? l-am pus intr-o cutie ..in care e talash..e bine?

2

Re: Pui de vrabie

poti sa ii dai mamncare de papagali..canari...iar chestia cu talash nush.....iar cu plagile ai putea sa o duci la veterinar...insa.. daca nu potzi azi leago cu un bandaj(sa o legi mai larg sa si tina dar sa nu fie si stramt)... si apropo in ce imprejurari ai gasit ?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

3

Re: Pui de vrabie

din pacate a murit:cry:

4

Re: Pui de vrabie

saracul sad :cry:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

5

Re: Pui de vrabie

of..nu..

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

6

Re: Pui de vrabie

:cry:

7

Re: Pui de vrabie

si mie imi pare rau..am fost cu el si la vet..dar era prea mic..dak mai rezista 2 zile ii puneam o atela microscopica..avea aproape rupt un piciorus:(

8

Re: Pui de vrabie

sad :cry: saracu

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: Pui de vrabie

sad imi pare rau... eu cred ca puii raniti sau cei cazuti din cuib nu au foarte mari sanse de supravietuire in general... sad

10

Re: Pui de vrabie

eu la bloc gasesc aproape zilnic puiuti de vrabie cazuti din cuib si nici unul nu supravietuieste.nici macar puf nu aveau :cry:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11

Re: Pui de vrabie

eu am avut o vrabiutza uitatio pe casey:

Adaugat: 22-12-2008 22:03

si era si imblanzita!

Adaugat: 22-12-2008 22:04

saraca vrabiutza :cry: :cry: :cry:

Adaugat: 22-12-2008 22:06

casey era bolnavioara umpic dar am eliberato big_smile big_smile big_smile

Adaugat: 22-12-2008 22:07

am mai vazuto acolo unde am gasito in vitza de vie nu putea zbura

12

Re: Pui de vrabie

Ce frumoasa e! Imi pare rau de puiul de vrabiutza!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

13

Re: Pui de vrabie

dar nu cred ca avea sanse

14

Re: Pui de vrabie

Nici eu nu cred! sad

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

15

Re: Pui de vrabie

na dar e bn ca am eliberat eu una nu ? daca face si pui o so inlocuiasca pe cea moarta poate so reincarnat big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

16

Re: Pui de vrabie

smile Cine stie smile!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

17

Re: Pui de vrabie

nu stiu big_smile

18

Re: Pui de vrabie

am gasit un pui de vrabiutza in curte :heart: e tare dragalas ...ce sa-i dau de mancare? e cam murdara si miroase neutral  are si penele din coada si dupa aripi rupte la varfuri sad

Adaugat: 11-05-2009 20:29

din pacate a murit :cry: nu stiu de ce :cry: aseara a mancat, dimineata cand am plecat la scoala iar a mancat dar mai putin decat aseara sad si i-a mai dat si mama sa manance, cand am venit de la scoala l-am gasit afara mort :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

19

Re: Pui de vrabie

:cry:

I love animals :heart:

20

Re: Pui de vrabie

Vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..eu sub acoperisul casei de la tara ( e cu etaj ) si in burlane, am zeciiiiiiiiiiiiiiiiii de vrabii si deja au devenit insuportabile....stau de ani buni acolo si se tot inmultesc... mad
Apoi nu mai zic de galagia pe care o fac :wis: :wis: sau mizeria.... :wow: mad
Am si cateva poze cu ele.... smile

:heart: crin_alb :heart:

21

Re: Pui de vrabie

si pe aici pe la mine sunt multe big_smile le mai dau si paine de multe ori big_smile sau grau, depinde ce am la indemana, cand sunt la masa mereu le mai dau cate ceva...or face ele galagie dar nu mi se pare chiar asa insuportabila :ironic:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

22

Re: Pui de vrabie

Inseamna ca nu intelegi ce inseamna cuvantul " zeci " ( nu zic ca am sute pt ca nu le-am numarat ) si se pare ca ti-i tot una ca fac galagie si MIZERIE ( atat excremente cat si iarba uscata, pene, ce cad de la ele )... mad
Cand ploua, burlanele sunt infundate si apa se prelinge pe casa...ti se pare ok?
Mie NU!

:heart: crin_alb :heart:

23

Re: Pui de vrabie

hmm...intradevar e cam rau :sol: :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

24

Re: Pui de vrabie

E rau, rau....!
Ai mei locuiesc la tara si tata de multe ori s-a suit pe acoperis ca sa goleasca burlanele si sa mai arunce din multimea de cuiburi...fara efect... Din cate am inteles de la ai mei...pasarile sunt de ~ 20 de ani acolo...iti dai seama cate generatii au crescut acolo? :wow:

Adaugat: 12-05-2009 17:22

Si eu iubesc pasarile si animalele dar ce e mult, e mult deja... sad

:heart: crin_alb :heart:

25

Re: Pui de vrabie

Si eu am avut 2 pui de prepelita din aia de camp si le-am pus acolo mancare dar au murit, ca n-au stiut sa manance. De acum incolo, daca mai gasiti pui, dati-le voi cu seringa sau bagati-le malai ceva in gurita.. firimituri de paine.. Ca altfel mor de foame sad ... Am mai gasit si un porumbel care nu putea sa mai zboare si avea in cap niste gauri de la ghearele de pisica yikes Si ala a murit sad