1 (edited by Printzesa 23-04-2008 00:11)

Topic: Poze (facute de noi) cu pasari

M-am gandit sa deschid topicul asta pentru ca am facut niste poze foarte frumoase cu o pasarica dintr-un parc (nu stiu ce pasare este), care isi cauta materiale pentru constructia cuibului si smulgea niste paie dintr-o jardiniera de la terasa unui restaurant







2

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

in pozele de mai jos e o alta pasarica (mai mare, cred ca e o cotofana) pe care am fotografiat-o pe marginea unui lac





Adaugat: 23-04-2008 01:13

si asta e un ratoi cu ratele lui, pe lacul dintr-un parc






sper sa va placa si sa puneti si voi cat mai multe poze facute de voi!

3

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

eu am vazut multe pasari ciudate da nu am avut aparatul de fotografiat la mine si nu am putut sa le fotografiez sad

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

4 (edited by ariadna 24-04-2008 08:54)

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

Chiar sunt dragute pozele! smile In special prima-e asa mititica si dragalasa :heart:! Are cineva idee ce pasare este? Si le sta asa bine in natura!

Don't worry, be happy!:)

5

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

Printzesa wrote:

(nu stiu ce pasare este)

nu stie ce pasare e...

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

6

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

Poate totusi stie cineva...

Don't worry, be happy!:)

7

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

o sa caut pe google da nu cred ca gasesc..

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

8

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

da, chiar n-am idee de fel de pasarica era aceea sad
azi am descoperit ca la geamul meu (la birou) si-au facut cuib niste gugustiuci!!! si este si un ou in cuib! i-am facut si o poza cu telefonul, dar n-am cablu s-o descarc sad daca reusesc sa gasesc un cablu o pun si aici diseara, de acasa, ca maine plec

Adaugat: 25-04-2008 15:51

asta este cuibul cu ou in el!!! am reusit sa gasesc un cablu si sa descarc poza.

9

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

misto!!!si o sa fie si mai misto cand o sa iasa puiul smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

10 (edited by Printzesa 04-05-2008 17:49)

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

M-am intors din vacanta si uite ce pasarele am mai fotografiat:

o randunica


o vrabiuta cu o pana mai mare ca ea in cioc


un sticlete (cred)


o pasarica foarte frumoasa, nu stiu ce era


o barza pe o cladire din Sibiu


un fazan care alerga dupa o fazanita

11 (edited by ariadna 04-05-2008 18:31)

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

Probabil vrabiuta isi construia cuibul si de asta avea pana aia in cioc.:)

Don't worry, be happy!:)

12

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

ce frumoase sunt!cum reusesti tu sa le faci?eu mereu vad cate ceva da nu am aparatul foto la mine sad

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

ariadna wrote:

Probabil vrabiuta isi construia cuibul si de asta avea pana aia in cioc.:)

da, cred ca da. erau foarte multe cuiburi, si de vrabiute si de randunele. unele erau terminate, altele nu.

Adaugat: 04-05-2008 20:01

Bianca wrote:

ce frumoase sunt!cum reusesti tu sa le faci?eu mereu vad cate ceva da nu am aparatul foto la mine sad

merci bianca! pai acum am fost in concediu si mereu eram cu aparatul dupa mine.

14

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

si eu am fost in vacanta si am fost odata in parc si am uitat sa iau aparatul si tocmai atunci m-am imprietenit cu un porumbel si am hranit alti 12 si o cioara si tare as fi vrut sa le fac o poza.am dat si nume:
porumbeilor:Bubu(prietenul meu),King,Missy,Jenny,Alfred,Elissa,Miki si altii
Ciorilor:Ciorica si Stancuta
big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

15

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

Bianca wrote:

si eu am fost in vacanta si am fost odata in parc si am uitat sa iau aparatul si tocmai atunci m-am imprietenit cu un porumbel si am hranit alti 12 si o cioara si tare as fi vrut sa le fac o poza.am dat si nume:
porumbeilor:Bubu(prietenul meu),King,Missy,Jenny,Alfred,Elissa,Miki si altii
Ciorilor:Ciorica si Stancuta
big_smile

misto nume le-ai gasit! sa le pui si pe site la nume

16

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

sa stii ca e o idee buna!o sa le pun.

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

17

Re: Poze (facute de noi) cu pasari







Adaugat: 06-05-2008 20:13

va urma....faza e ca nu mai stiu ce specii sunt tongue...pozele sunt facute la gradina zoo din Londra smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

18

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

tare!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

19

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

era superb acolo....chiar aveau grija de toate animalele nu numai de pasari...le oferea spatiu cat aveau nevoie si cat mai asemaantor cu mediul lor natural...chiar am ramas impresionata :bravo:

Adaugat: 06-05-2008 20:16

si era o gradina imensa...nu mi-au ajuns cateva ore sa o vad toata...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

20

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

wow :wow:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

21

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

wow! sunt superbe pozele! super super! sa ne mai pui!

22

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

asta daca mai are tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

23

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

Adaugat: 08-05-2008 18:22







si acum voliera in care locuiau doar cateva din ele...adica numai vreo 3 sau 4 specii:


Adaugat: 08-05-2008 18:28

erau mult mai multe specii de pasari...chiar fff multe numai ca nu am avut prea mult loc pe aparat... sad

Adaugat: 08-05-2008 18:28

si am vazut ca unele din pasarile astea mai mari papau soareci:| :wow:

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

24

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

:wow: chiar?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

25

Re: Poze (facute de noi) cu pasari

wow! ce bufnitoi frumos! va dati seama cum ar fi sa te intalnesti noaptea cu asa ceva? lol