1

Topic: Vanzari, cumparari, donatii si alte tipuri de anunturi

Va invitam sa postati aici toate anunturile voastre despre pasari! Va asteptam!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

2

Re: Vanzari, cumparari, donatii si alte tipuri de anunturi

Ieri 23:34:23

lanceaeugen
    Nou venit
    Inregistrat: 12-04-2008

vand papagali jako,ara,cacadu,amazoni,marele alexandru si alte specii tel 0767094993

Acest anunt a fost mutat de la un alt topic. Latifa

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

3

eugen...Felicitari!Sunt superbe exemplarele tale!ne-ai putea informa in legatura cu preturile?...sa ne facem si noi o parere big_smile...asa informativ macar...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

4

Vand pui cacadu (6 luni), superb exemplar, bland, iubitor, numai iubitorilor de animale! Exclus pet shopuri!!!!!!!

there is no love, like parrot love!

5

Vand micul alex, varsta aproximativ 1 an. 4 mil cu tot cu colivie. imi puteti scrie si la adresa de mail soare_rxn@yahoo.com

Adaugat: 08-05-2008 15:36

Am uitat sa mentionez: culoare verde si eu sunt din Bucuresti.

6

soare_rxn, e dresat/a papagalul tau?

7

Nu stiu ce intelegi prin dresat...nu face tumbe, nu executa pozitii: sezi, culcat etc. smile  Il vand tocmai de aceea pentru ca nu am timp sa ma ocup de el. La inceput era foarte bland, treptat l-am lasat de capul lui. face ca maimuta, este foarte curios, se plimba in voie prin casa...de fapt asa l-am obisnuit. Nu musca, nu e foarte salbatic, doar ca este autoritar. Am preferat sa nu-l chinui, d'aia l-am lasat pe el sa faca ce vrea. Dar cred ca se poate imblanzi. timp sa ai.

8

sta pe mana?

Adaugat: 15-05-2008 20:10

alexoprisan se referea la dresat adica daca sta pe mana,pe umar,e bland,te lasa sa-l atingi si altele nu ca face tumbe smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

nu sta pe mana...eu il luam cu prosopelul cand l-am luat prima data pentru ca am inteles ca nu le place caldura mainilor etc. Nu contest ca nu poate invata, asa cum am scris...nu am avut timp sa stau sa-l "educ" si este cam rasfatat. Nu-l laud ca are super calitati pentru ca nu este cazul, dar nu spun ca nu le poate dobandi. In prezent, dimineata si dupa-amiaza este scandal mare... a cam invatat sa faca ca o maimuta si e fffff haios. Asa ca la capitolul "galagie" sta foarte bine, se pare ca se dezvolta normal :d
Deci: nu sta pe mana, mananca din mana (dar daca-l tin in prosop), nu vorbeste...ingana ceva, dar el stie ce pentru ca l-am lasat la televizor smile

10

ca varu meu vrea papagal  dresat ca lui nu ii place sa ii dreseze(eu cred ca foarte distractiv).

11

asta e..plateste mai mult si va avea papagal dresat smile. f siiiiiiiimplu

Adaugat: 20-05-2008 11:18

salutare. micul meu alex este dat, asa ca anuntul nu mai este valabil.

12

wink

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Vandut pui cacadu. Anuntul nu mai este valabil

14

ce pret are o nimfa la 2 luni?daca stie cineva

15

Buna Sorin! O nimfa puiutz la doua luni, e aproximativ 80 lei. Te sfatuiesc sa achizitionez nimfa de la un crescator de incredere, nicidecum din petshop! E cel mai sigur, si fara probleme! Si...incearca sa iei un mascul...masculii fluiera, si de obicei au obrajii mai colorati decat femelele. Mult succes!:)

16

Salut, am vazut ca topicul e "...,si alte tipuri de anunturi"

Uite eu va anunt ca in data de 03.aug.2008 va avea loc in Cluj-Napoca, pe platoul din spate de la ExpoTransilvania "O expozitie-targ de pasari exotice si animale mici de rasa".
      In data de 10.aug.2008  in localitatea MONOR din Ungaria va avea loc "Bursa europeana de pasari exotice si animale mici de rasa" la care vor participa crescatori de pasari shi alte animale din Romania, Ungaria, Austria, Cehia, Slovacia, Polonia si Germania.  Intrarea 200 forinti ( 3 RON). Targul incepe la ora 07:00.

17

as veni eu la ala din cluj da nu prea imi e in drum clujul tongue

18

as fi interesat sa adopt-cumpar o femela de micul alex de maximun an as dori ca si culoare alba sau albastra contactati-ma pe marcu_pavel@yahoo.com
locuiesc in iasi

Adaugat: 01-08-2008 21:43

am un vecin care da doi pui de corcituri unul este alb cu pete maro deschis siunul maro inchis tot daca va intereseaza scrieti la locuiesc in Iasi marcu_pavel@yahoo.com

yak terrier in viata mea big_smile

19

Salut. Sunt nou pe aici si foarte multe intrebari. Mi-a intrat un papagal pe geam. Am constatat ca este o nimfa, dar nu stiu ce este femela/mascul. Cine ma poate ajuta sa il identific (tin sa precizez ca musca foarte tare si nu ma pot apropia de el) ? Ii cumpar perechea. Are cineva, sau este cineva care ma poate ajuta ? Sunt din Bucuresti. Multumesc mult.

Adaugat: 29-08-2008 21:19

nimeni ? va rooog :X

Adaugat: 30-08-2008 10:39

deci ar fi mascul, are cineva de vanzare o femela ?:bang:

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

20

vand papagal micul alexandru, femela, verde, cred ca are in jur de 2 ani. nu este deloc cuminte-sociabila-etc. cine vrea sa-i accorde o sansa ma poate contacta. o dau cu tot cu colivie la pretul de 150 lei. ffffffffffffffff urgent.

Adaugat: 04-09-2008 11:46

anuntul meu cu micul alex nu mai este valabil.

21

sunt interesat sa achizitionez un micul alex max 1 an
stau in is si bt pt oferte contactati-ma pe the_jak_ass@yahoo.com

22

http://www.gdexotic.ro/..ei sunt din iasi si te pot ajuta cu siguranta

23

Vand mascul paun 3 ani 200€ fazani ornamentali 150lei buc amazon cu frunte albastra bland vorbitor 6 ani 600€ si amazon cu frunte albastra 5 ani salbatic foarte frumos 500€

Adaugat: 12-09-2008 16:14

vand pui blanzi de jaco, ara ararauna si cacadu cu mot alb. www.pasari-exotice.com

Crescatorie papagali. Oti

24

are cineva sa imi imprumute si mie o colivie 2-3 zile ... vreau sa ii iau lui Coco o fetita .. si pana se obisnuiesc .. nu am unde sa o tin ... :pls:

Adaugat: 17-09-2008 17:55

Cine ma ajuta si pe mine sa fac o voliera, sa imi zica ce materiale sa cumpar, ii arat schita si ii explic ce vreau sa fac. Sa fie din Bucuresti daca se poate. Mersi frumos. Cine are timp si ... vrea sa ma ajute smile

Cand lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curand.

25

cumpar cusca mare pt papagal jako .astept oferta