1

Topic: Naparlirea pasarilor

Buna ! Perusului meu ii cad pene tot timpul si asa ceva nu s-a mai intamplat niciodata sad yikes  .Perusul meu  e voios,galagios ,mancacios ( :hihi: ) etc. Dar acest lucru ma ingrijoreaza mult . Am fost intr-o zi la domnul de unde l-am luat pe Rikki (perusul meu  :perus: ) si mi-a zis ca e trecerea de la  iarna la primavara ! Dar acum e iarna !!! neutral
Va rog daca ati avut perusi sau aveti si s-a mai intamplat asa ceva va rog din suflet sa-mi ziceti !


:heart:  Jolie&Rikki  :perus:

2

Re: Naparlirea pasarilor

S-ar pute sa fie in perioada de naparlire si este normal sa-i cada penele.
PS: ce varsta are perusul hmm

3

Re: Naparlirea pasarilor

Rikki are 12 luni  :perus:


:heart: Jolie&Rikki  :perus:

4

Re: Naparlirea pasarilor

La aceasta varsta i-au cazut penele si perusei mele,naparleste wink

5

Re: Naparlirea pasarilor

Dar la Rikki in colivie sunt o gramada de pene !Si ma cam ingrijoreaza asta !  :cry:  :cry:

:heart: Jolie&Rikki :perus:

6

Re: Naparlirea pasarilor

ne poti pune niste poze????

7

Re: Naparlirea pasarilor

Acesta e Rikki , puiu' meu !  :perus:

:heart: Jolie&Rikki :perus:

8

Re: Naparlirea pasarilor

naparleste, e perfect normal. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

9

Re: Naparlirea pasarilor

Dar lui mami nu ii place se intampla ! Si toata lumea zice ca ii cad prea multe pene !

Nu am poze recente cu le ptr. ca s-a stricat aparatul foto !  sad  :cry:

P.S:Asa era acum 2 saptamani   :perusi:

:heart: Jolie&Rikki  :perus:

10 (edited by dyenutza_bella 31-01-2011 12:42)

Re: Naparlirea pasarilor

Si perusii mei naparlesc foarte mult,dar le-am luat niste picaturi de la Vitakraft. Se numesc Vitalino forte. Sunt foarte multumita de ele, din primele zile in care le-am dat au avut efect.  wink

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

11

Re: Naparlirea pasarilor

Ok, am sa incerc aceste picaturi si sper sa le gasesc ,dar (sa spunem asa) daca nu as gasi ce altceva i-asi putea da ?

:heart: Jolie&Rikki :perus:

12

Re: Naparlirea pasarilor

Eu le-am luat de la Zoomania, dar cred ca le gasesti si la farmacia veterinara.  wink 
Mai erau niste vitamine pentru pene, tot de la Vitakraft ,dar nu mai stiu cum se numesc.  hmm  Aveau o denumire ciudata, mai caut si daca gasesc iti spun   :k:

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

13

Re: Naparlirea pasarilor

Multumesc pt. sfat ! Am sa caut si am sa incerc si eu !

:heart: Jolie&Rikki :perus:

14

Re: Naparlirea pasarilor

jolie-rikki subiectul este despre naparlirea pasarilor. Chiar daca tu esti cea care l-a deschis trebuie sa-i respecti tematica. Ti-am mutat mesajele la subiectul despre perusi: http://www.4animale.ro/forum/topic9-des … -p375.html

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

15

Re: Naparlirea pasarilor

imi ziceti si mie cand e aceasta perioada de naparlile la perusi?
ei s-au nascut cam prin septembrie.

-Ioana-