1 (edited by Misu85 05-02-2011 12:52)

Topic: Despre Nanday - Nandayus nenday

Ma gandeam sa deschid si un subiect cu acesta specie..eu ma gandesc sa achizionez un Nanday,din cate vad se inteleg bine cu nimfe,detalii despre el gasiti pe site,dar voi pune cateva poze

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

2

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Unde ai gasit?

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

3

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

cat costa un Nanday ????

4

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Nu stiu, dar o sa ma uit si va spun

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

5

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

a fost unul pe okazii la 750 ron ...dar s-a vandut

- Bianca

6

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

si eu am avut unu. era super inteligent . imi era asa de drag desi era foarte galagios ...   mi-e dor de el  sad

7

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Stiti o crescatorie nanday sau cineva cunoscut care are pereche..si vand puii de mici?

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

8

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Nanday stiu ca sunt undeva la 700-1000 ron. hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

9

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Ohhh ce mi-as dori si eu unul.... tare drag mi specia asta . Din pacate eu nu am gasit inca crescator aici in Romania care sa aiba.

10

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Noul membru un pui de nanday.

Max-aratinga nanday

11

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

ce frumusel este :heart:  sa-ti traiaca :hihi:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

12

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Sa-ti traiasca..Cat a costat?Si de unde l-ai luat?

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

13 (edited by denisa82 16-08-2012 15:53)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

gaby354 wrote:

Sa-ti traiasca..Cat a costat?Si de unde l-ai luat?

de la un crescator din bucuresti.

Max-aratinga nanday

14 (edited by gaby354 16-08-2012 17:46)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Aha smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

15

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

gaby354 wrote:

Si cat a costat? smile

ti-am trimis mp big_smile  big_smile

Adaugat: 16-08-2012 18:46

este o specie super inteligenta...in 5 minute a  invatat sa vina pe mana si pe umar nu mai zic cum sta la mangaiat si la pupacit....e un dulce Max ca asa i-am pus numele.

Max-aratinga nanday

16

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

este o specie super inteligenta...in 5 minute a  invatat sa vina pe mana si pe umar nu mai zic cum sta la mangaiat si la pupacit....e un dulce Max ca asa i-am pus numele.

imi imaginez cat esti de fericita.

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

17

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

Noul membru un pui de nanday.

Ce face pako acum :hihi: ?

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

18

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

stam la poza ca manechinii lui botezatu smile e o dulceata,doarme  cand e afara sprijinit pe mine..e splendoare

Max-aratinga nanday

19

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

:ok:

denisa82 wrote:

stam la poza ca manechinii lui botezatu smile e o dulceata,doarme  cand e afara sprijinit pe mine..e splendoare

denisa ai noroc numai de pasari superbe si cuminti,, e dulce rau..

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

20

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

stam la poza ca manechinii lui botezatu smile e o dulceata,doarme  cand e afara sprijinit pe mine..e splendoare

E super dragut :heart: .Imi vine sa ii mananc cioculetul :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

21

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Max la joaca si la ...somn(asa sta seara cand e somnoros sprijinit ori de mine ori de tablia de la pat intr-un picior si cu spatele sprijinit)

Max-aratinga nanday

22

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Ce dulce e  :heart:

23

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

Max la joaca si la ...somn(asa sta seara cand e somnoros sprijinit ori de mine ori de tablia de la pat intr-un picior si cu spatele sprijinit)


deci nu pot sa cred cum doarme, daca nu vedeam poza poate nu te-as fi crezut.. e adorabil, nu am cuvinte..imi imaginez ce fericita si incantata esti de el si de pachi bineinteles.

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

24

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

tomanicoleta wrote:
denisa82 wrote:

Max la joaca si la ...somn(asa sta seara cand e somnoros sprijinit ori de mine ori de tablia de la pat intr-un picior si cu spatele sprijinit)


deci nu pot sa cred cum doarme, daca nu vedeam poza poate nu te-as fi crezut.. e adorabil, nu am cuvinte..imi imaginez ce fericita si incantata esti de el si de pachi bineinteles.

Si poza asta e cand e somnoros sa vezi cand adoarme cum sta .... E adorabil si un rasfatat nu-ti mai zic

Max-aratinga nanday

25

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

Max la joaca si la ...somn(asa sta seara cand e somnoros sprijinit ori de mine ori de tablia de la pat intr-un picior si cu spatele sprijinit)

Ce figura e.Imi vine sa-l pap.Nu imi vine sa cred cum doarme si ce dragut e :heart:  . Pachi s-a impacat cu gandul ca are un fratior? :hihi: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei