1

Topic: Influenta mediului din casele noastre asupra pasarilor

salut!sunt mandra posesoare a unui perus galagios si a unei nimfe nazdravane si as vrea sa mi raspundeti la o intrebare...in camera unde sau micutii mei,iubitul meu are expus un sistem(cred ca asa se numeste  tongue )logitech si fiind un impatimit al muzicii asculta aproape in fiecare zi cand este acasa.
ceea ce vreau sa stiu este daca basii produsi de subufarar pot afecta urechiusele micutilor mei daca muzica este data tare?
din cate am observat eu,micutii nu par sa aiba nicio problema dar as vrea sa aud si parerile voastre
multumesc!

Iubitul meu si cu mine ne gandim sa achizitionam un router ptr. a putea conecta  atat calculatorul cat si playstation-ul la net,dar ne temem ca micutii nostrii (perusul -coco si nimfa -puf)sa nu fie afectati in vreun fel  de conexiunile wireless produse de aparat.
Este posibil sa i afecteze pe micuti in vreun fel?
Exista cineva care are router si pasari ca sa mi poata da un raspuns?

2

Re: Influenta mediului din casele noastre asupra pasarilor

eu am router si si pasari ... chiar nu cred sa le faca ceva rau ...parerea mea ..

3

Re: Influenta mediului din casele noastre asupra pasarilor

Da, normal ca dauneaza. Streseaza pasarea. Cand mai ascultati muzica excesiv de tare, mutati pasarile in alta camera. Gandeste-te , in habitatul lor natural, cat de des sunt supuse pasarile unei asemenea galagii?

Simo

4

Re: Influenta mediului din casele noastre asupra pasarilor

eu ascult muzica sa aud doar eu si cand ma aude peruselul meu incepe sa cante si el smile

~Maria~iubeste~toate~animalele~!!!

5

Re: Influenta mediului din casele noastre asupra pasarilor

si eu am router...si nici un semn ca ar fi afectat in vreun fel..de fapt..nu stiu de ce ar fi afectat  wink

Adaugat: 12-01-2011 10:48

pasarilor le place muzica,dar nu tare,excesiv de tare ma refer,este bine sa ii muti in alta parte a casei.

:heart: -SABINA- :heart: