1

Topic: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

Are cineva care fumeaza papagal de mai multa vreme ?
as vrea sa stiu daca s-a imbolnavit papagalul cuiva de la fumul de tigara...

Nu ca eu sunt cel mai frumos?

2

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

da. eu am.

3

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

ok! Insa tu il ai cam de putin timp...ca si mine
Adik prea putzin timp pt a ne da seama cat de mult este afectat papagalul din cauza fumului de tigara

Adaugat: 05-07-2008 16:57

nu?

Adaugat: 05-07-2008 17:02

asta daca te referi la nimfa pe care am inteles ca o ai de 7 luni;)

Nu ca eu sunt cel mai frumos?

4 (edited by Yoana 05-07-2008 17:03)

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

cand eu mi-am laut-o pe liza am intrebat la pet shop chestia asta....eu nu fumez,dar prietenul meu da...si a zis cel de acolo ca daca se intampla rar si aerisesti nu prea are nimic...acuma iti dai seama ca daca un papagal treieste continuu in fum de tigara il afecteaza,ca pe oricine de altfel....

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

5

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

Da..merci

Adaugat: 05-07-2008 18:42

ei bine..la mine in bucatarie, unde sta Gino,este tot timpul geamul deschis.Dar de fumat...se fumeaza cam mult...pt ca la noi fumeaza cam toata lumea care vine in casa (si cei din casa)acolo..in bucatarie.si asta este problema...ca nu am ce sa-i fac...daca l-as muta in dormitor...ma gandesc ca ar sta prea mult singur...si poate s-ar plictisi.
pt ca eu,nu prea intru in dormitor decat daca fac curatenie..sau vreau sa dorm.:(((

Nu ca eu sunt cel mai frumos?

6

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

eu o am pe coco de 1 an si fumez si eu si sotul dar nu a patit nimic, acum ca este cald afara stau tot timpul cu giamul deschis nu a patit absolut nimic din potriva e curioasa si se pune pe umarul meu si daca nu sunt atenta trage cu ciocul de filtru de la tigara=) nici asta iarna nu a avut nimic desi nu puteam sa tin geamul deschis 4 ore pe zi.                  singura probleme de sanatate pe care a mai avuto a fost ca a mai luat-o raceala si stranuta dar cu putin antibiotic in apa sa rezolvat:wis:

7

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

da...cu geamul deschis stau si eu tot timpul...mai ales acum cand este cald wink
:k: :merci:

Nu ca eu sunt cel mai frumos?

8

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

da cred ca dauneaza fumul de tigara daca nu aerisesti sau daca fumezi langa ei...la mine nnu e cazul ca nimeni nu fumeaza big_smile

-Ioana-

9

Re: Cat de mult dauneaza papagalilor fumul de tigara...?!

Cum sa nu dauneze fumul de tigara pasarilor? Nici noua nu ne dauneaza din prima zi in care ne apucam, insa , de-a lungul timpului, incep sa apara si efectele.Asa ca de preferat sa nu fumam in preajma lor.

Simo