26 (edited by musette 25-02-2009 18:54)

Re: Ce rasa de pisica este?

CRIS_45 wrote:

prima e metis europeana ca asa e si a mea....iar cea de la whiskas e bengaleza...dar adelina depinde la care pisica te referi...ca pisoi sau la cea mare...ei bine..cea mare e bengaleza iar pisoiul brittish shorthair...(eu cunosc foarte bine rasele de pisici si stiu sa le deosebesc tongue )

cea de la whiskas nu este bengaleza!cauta bengal cat google imagini si o sa vezi ce tigru(aceleasi nuante de crem -roscat) in miniatura este bengaleza.unele seamana chiar cu leoparzii!cea mare de la whiskas este american short hair, adica parintele bengalezei.bengal cat este obtinuta din americanshort hair si abyssiniana!

27

Re: Ce rasa de pisica este?

au..... :wow: ...pisica bengaleza a fost obtinuta dintr-un leopard asiatic cu o pisica domestica...nu are legatura cu abisienele.... big_smile

28

Re: Ce rasa de pisica este?

http://www.animale.ro/articole/rasa-bengal-la-sofisticat-toamna-2008
eu asa am citit despre pisica bengaleza.......se pare ca , partial, ai si tu si eu dreptate smile)

29

Re: Ce rasa de pisica este?

cum se numeste rasa de la pisicuta asta...?

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

30

Re: Ce rasa de pisica este?

biancapoli cred ca pisicutza aceea nu este de rasa dar este frumoasa
dar pisicuta aceasta este de rasa?este cumva pisica albastru de rusia?

31

Re: Ce rasa de pisica este?

eu asa cred...

32

Re: Ce rasa de pisica este?

da sa este alinavanesa si eu am una :heart:

33

Re: Ce rasa de pisica este?

le multumesc mult lui yo_dan si brihirihg dar imi pare rau sa spun...pisicuta aceasta a murit:( :cry: era prea frumoasa...

34

Re: Ce rasa de pisica este?

of saracuta :cry:

35

Re: Ce rasa de pisica este?

da si avea si trei puiutzi fff scumpi 2 negru cu alb si 1 la fel ca ea...dar si ei au murit...  :cry: :cry: :cry:

36

Re: Ce rasa de pisica este?

saracuta si saracutii pui :angel:

37

Re: Ce rasa de pisica este?

ce trist :cry: si a mea are un puisor in trei culori gri ,galben si alb dar e deja mai mare are 7 luni :heart:

Adaugat: 20-03-2010 17:17

puiul ei cend era mai mica si ea cand era mai mica o sa pun si poze mai recente dar momentan nu imi gasesc usb

38

Re: Ce rasa de pisica este?

este o scumpete!

39

Re: Ce rasa de pisica este?

multumesc si ata este ff frumoasa :hug:

40

Re: Ce rasa de pisica este?

ce frumoase sunt pisicutzele tale yo_dan

41

Re: Ce rasa de pisica este?

stiea caregva ce rasa sau corcitura poate fi aceasta pisica?de unde am laut mi sa spus k tatl este o pisica de rasa norvegiana de padure dar....

42 (edited by AlinaVanesa 15-05-2010 19:47)

Re: Ce rasa de pisica este?

dupa blana seamana cu norveagiana de padure,cred ca este ceva corcitura de norvegiana de padure cu alta rasa,dar nu stiu care ...

43

Re: Ce rasa de pisica este?

Tocmai am primit cadou un pui de pisica de 2 luni.As fi curioasa sa stiu ce rasa este,nu prea pare o pisica comuna.
     Este gri deschis,cu labutele si burta alba,fata si varful cozii negre.Are blanita pufoasa ,mai scurta ca la birmaneze.(din pacate nu pot pune poze...)
    Aveti vreo idee ce ar fi?

44

Re: Ce rasa de pisica este?

Posibil totuşi să fie europeană, adică comună. Caută pe net poze cu pisici asemănătoare şi dă link.

45

Re: Ce rasa de pisica este?

Mai bine pune o poza , atunci te putem ajuta  wink

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

46

Re: Ce rasa de pisica este?

S-ar putea sa fie metis de Maine Coon.