126

Re: Bichon maltese

Bun venit!
Pedigree-ul este actul de origine,unde sunt scrisi parintii,bunicii,strabunicii s.a.m.d ai cainelui,iar fara el nu poti patricipa la concursurile canine,el este eliberat de A.Ch.R,si contine semnatura si parafa acestora.Nu acesta este esentialul,dar ai avea o anumita siguranta asupra lui.Poti fi sigur ca nu provine din acele ferme,care produc caini pe banda rulanta,transmitand o serie de boli ereditare smile
Un bichon de la asa zisele canise care au spre vanzare tot timpul anului mai mult de trei rase,costa aproximativ 200e,chiar daca valoreaza jumatate,iar unul cu pedigree,300-600 sau chiar mai mult,depinde de radacini si rezultatele stramosilor! smile
Nu este o diferenta foarte mare,mai bine unul cu pedigee,decat sa cumperi unul si sa te trezesti ca e bolnav sau moare din aceasta cauza..
Ai grija la alegerea canisei,nu exista varietatile inventate aiurea(bichon toy,mini,super-toy,imperial etc.),dar si la carnetul de sanatate(sa aiba semnatura  si parafa medicului si vaccinurile facute la zi)..
Mult succes! smile

-Ioana-

127 (edited by alex.coco 28-12-2012 23:07)

Re: Bichon maltese

Daca v-ati hotarat sa achizitionati un caine cu pedigree ... in tara doar una dintre cele doua canise are puiuti la acest moment : Absolutely Yours Maltese http://www.absolutely-yours.eu/

128

Re: Bichon maltese

Mi-am cumparat de 3 zile un bichon maltez si nu stiu daca e rasa pura sau nu ! Imi puteti spune parerile voastre ?

129

Re: Bichon maltese

Daca nu are pedigree sau cel putin parintii,putine sanse sa fie de rasa pura.

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

130 (edited by adita97 02-02-2015 19:24)

Re: Bichon maltese

Are cineva vreo jucarie dinasta de vanzare? big_smile  hmm  :ironic:  :ironic:  :ironic:  :ironic:  :ironic:

Un pic de iubire face mai mult decat un varf de legi!
1 papagal perus (Koco) :perus:  :heart:

131

Re: Bichon maltese

Heii mai e cineva pe aici? Eu sunt  noua si as vrea o parere despre catelul meu este Bichon Maltese sau Havaneze mie mi s.a spus ca este Bichon si atat.  :caine:  :caine:

132

Re: Bichon maltese

Asa arata un bichon maltese cu pedigree tip A : www.bichonmaltese.weebly.com