1,601

Re: Chow-Chow

Ma bucur ca ati revenit! :hug: Si...inca odata...imi pare rau pentru Amber! sad

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

1,602 (edited by suana 05-04-2014 18:31)

Re: Chow-Chow

http://image.blingee.com/images19/content/output/000/000/000/800/821467969_7233.gif


:heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,603

Re: Chow-Chow

ma bucur foarte mult ca ati decis sa va intoarceti  :hug:  :pup:

1,604

Re: Chow-Chow

Suana nu sti cat de mult ma bucur ca ai revenit in familie  :pup:   :hug:  Pupam chow-linii  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

1,605

Re: Chow-Chow

suana wrote:

Bine v-am regasit.  :heart:  Prima dragoste ,cum se zice,nu se uita,asa ca am decis totusi sa revin aici.S-au intamplat multe in ultimul interval de timp,bune ,rele....Ne-am marit familia,am crescut,am luat premii  :hihi: Momentan am 3 chow-lini ;Daissy care a fost mamica intre timp,am avut 5 puiutzi minunati.O fetita  din pacate s-a stins acum cateva zile la familia ei din cauza bolii transmise de capusa  sad  Carlo care un baiat mare,frumos si alintat. Si Sara care a venit din Belarus si are doar 4 luni.

Bun venit Oscar,ne bucuram sa te cunoastem.  wink


Ohh multumiiiim!
Si daca o sa ne intalnim vreodata .. jur cu labuta pe limba mea mov ca o sa dau din coada cu tot cu spinare, atat de incantat voi fi!!
Suana, bine ai revenit. Ma bucur nespus ca are cine sa ma sfatuiasca si pe mine, sunt la primul Chow si am intampinat deja probleme desi are doar 9 luni aproape.
Sper ca ma mai poti ajuta cu cate un sfat, ceva.
Imi pare tare rau pentru micuta. Dar din pacate sunt si factori pe care nu-i putem controla sad mai mult sau mai putin ... noi ne-am pregatit pt capuse, de la pipeta si pana la spray repelent. In afara de asta nu prea ma mai lasa mami prin iarba desi mie tare-mi place sa grohai unde e iarba mai mare big_smile
Pupici noii familii de blanosi!!

1,606 (edited by suana 08-04-2014 07:38)

Re: Chow-Chow

Multumim frumos,e placut sa intalnesti prieteni vechi si noi.  :heart:  Capusele astea sunt foarte periculoase,nu toate ridica probleme insa cu micuta mea Amber a fost un accident nefericit sad Sigur ca ajut cu sfaturi,cu cea mai mare placere.  :pup:
Chow-linii mei  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,607

Re: Chow-Chow

Cel mai frumos trio!! Pup boticurile umede  :pup:  :pup:

- Bianca

1,608

Re: Chow-Chow

da, e nenorocire cu aceste capuse, mai ales ca eu nu stiu in ce masura as reusi sa o gasesc pe corpul blanosului .. cred ca nu sunt singura in aceasta situtatie big_smile
in afara de pipeta mi-a dat medicul si Over Zoo - Spray bio repelent, pentru piciorele si burtica, in special, ca sa nu "aspire" diverse vietati.
Sper sa nu avem probleme...

1,609

Re: Chow-Chow

Lumina sfintelor sarbatori pascale sa fie in casele si sufletele voastre.Sarbatori Fericite!!!!

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,610

Re: Chow-Chow

Multumim la fel! :hihi: Sunt superbi toti 4! :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

1,611

Re: Chow-Chow

Multumim asemenea !!! :pup:  :hug:

1,612

Re: Chow-Chow

Multumim la fel !  :heart:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

1,613 (edited by suana 22-04-2014 12:16)

Re: Chow-Chow

http://image.blingee.com/images19/content/output/000/000/000/801/821953597_468512.gif
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 22-04-2014 13:16[/merge_posts_bbcode]

Trupa de chow-lini  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,614

Re: Chow-Chow

trei scumpi  :pup:

1,615

Re: Chow-Chow

Sunt foarte frumosi.  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

1,616

Re: Chow-Chow

Salutari de la Sara si Carlo  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,617

Re: Chow-Chow

Amandoi sunt foarte frumosi.  smile

1,618

Re: Chow-Chow

Carlo  si Sara in expozitia de la Timisoara au luat calificative frumoase,Carlo devenind Campion Romania Junior.  :heart:
Clark Gable for Monalyn - Carlo : Exc.1,CACJ,BM,Best Junior,BOB
Shangri La Djalo -Sara : Very Promising ,Best Baby

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,619

Re: Chow-Chow

Felicitari!  :bravo:  :bravo:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

1,620

Re: Chow-Chow

Felicitari!!! :pup:

1,621

Re: Chow-Chow

Felicitari  :bravo:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

1,622

Re: Chow-Chow

Multumim frumos,sunt foarte mandra de frumosii mei.   :heart:  A venit caldura peste noi dar ne bucuram.Cu umbra,ventilatoare si stropitoare de apa  si cu gandul la mare,ne decurcam.Pupici racorosi pentru toata lumea.  :heart:  :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,623

Re: Chow-Chow

suana wrote:

Multumim frumos,sunt foarte mandra de frumosii mei.   :heart:  A venit caldura peste noi dar ne bucuram.Cu umbra,ventilatoare si stropitoare de apa  si cu gandul la mare,ne decurcam.Pupici racorosi pentru toata lumea.  :heart:  :pup:

Buna Suana,
Te rog mult da-mi un mail gol la andreeaparascan yaho o com ca sa iti pot da eu un reply. E vb de un chowlin

1,624 (edited by suana 08-11-2014 20:18)

Re: Chow-Chow

Buna.Ma gasesti pe facebook : suana mona
sau email :ramo_ramik@yahoo.com
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 08-11-2014 21:18[/merge_posts_bbcode]

Suntem doar noi la chow-lini dar sa animam putin ....
Trupa mea  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,625

Re: Chow-Chow

:heart:  O prezenta placuta intotdeauna !

:perus: Kimmy Puta jr.
RIP: Piscotel,Micu&Bella...Kimmy parte din sufletul meu