26

Re: Voliere - cum le construim?

smile da.glumesc.e chiar necesar sa incapa pe usa neutral

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

27

Re: Voliere - cum le construim?

dar ce nu incape pe inaltime?

28

Re: Voliere - cum le construim?

trebuie sa te gandesti la unele chestii...parerea mea...mi se pare mult mai ok asa...deci......

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

29

Re: Voliere - cum le construim?

fa cum crezi ca-i bn

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

30

Re: Voliere - cum le construim?

da, este alegerea ta.

Adaugat: 14-05-2008 21:48

bianca, tu nu ii faci lui paco o voliera?

31

Re: Voliere - cum le construim?

ma gandesc sa-i fac dar in perioada asta cu tezele nu stau in voliera aia :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

32

Re: Voliere - cum le construim?


 
zis si facut big_smile...doar ca nu e chiar gata mai trebuie accesorizata si pusa usa tongue ...insa cam asa arata :muscle:

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

33

Re: Voliere - cum le construim?

wow!!!!!!!!!!ce super e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: ! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: !cum ai facut-o?e super marfa!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

34

Re: Voliere - cum le construim?

am cumparat plasa...aveam ceva lemne acasa pe care le-am folosit si am facut un schelet cum ar veni,apoi am prins plasa peste... si pt a fi  cat mai estetica peste cele doua am  prins apoi ceea ce se vede in imagine(niste chestii ce ne-au ramas de cand am schimbat usile in apartament smile )...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

35

Re: Voliere - cum le construim?

ti-a iesit superb! care sunt dimensiunile volierei?(aproximativ)

36

Re: Voliere - cum le construim?

1 m inaltime 1m lungime si latime 70 cm

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

37

Re: Voliere - cum le construim?

da e super!sper ca atunci cand o sa fac si eu una sa imi iasa la fel de bine smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

38

Re: Voliere - cum le construim?

Marcu_pavel, am sters subiectul deschis de tine pentru ca exista deja acest subiect. Te asteptam aici sa discutam! smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

39

Re: Voliere - cum le construim?

sti ca daca iti doresti o voliera  tre ca ai cu ce sa o construiesti sau cel putin sa ai unde sa o pui ca daca faci o cusca si are aceleasi dim ca si o cusca normala nu ai facurt nimic

yak terrier in viata mea big_smile

40

Re: Voliere - cum le construim?

daca te refereai la mine nu iti face griji daca vreau o sa gaesc materiale dar acum nu imi trebuie neaparat voliera tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

41

Re: Voliere - cum le construim?

nu ma refeream la tine spuneam in general wink

yak terrier in viata mea big_smile

42

Re: Voliere - cum le construim?

acum am inteles :bang:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

43

Re: Voliere - cum le construim?

Imi spune si mie cnva de ce materiale am nevoie pentru o voliera nu prea mare ......... cam pt 4 papagali ca nu mai au lok in colive ....:k:

44

Re: Voliere - cum le construim?

Caut si eu o colivie/voliera ceva dar sa nu fie din plastic sau lemn, ca am un marele alexander si roade tot, imi trebuie una din metal

45

Re: Voliere - cum le construim?

Vrei sa cumperi una gata facuta sau sa faci tu? Iti recomand una cu suport din metal,fara plastic sau lemn.
Lemnul e in primul rand o invitatie la paraziti,carii...plus de asta putrezeste,se uda imediat, se umfla :wow:
Eu le`am facut perusilor mei cam acum 2 ani o voliera din plasa galvanizata si ca schelete, corniere de aluminiu. Nu e ea estica, dar e incapatoare.(nu mai au cuibul acum):

>>>>Alexandra<<<<

46

Re: Voliere - cum le construim?

Super voliera! :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

47

Re: Voliere - cum le construim?

mie mi se pare ok voliera..dar daca tu zici ca ala e cuib de perusi...eo stau in cap..:|

48

Re: Voliere - cum le construim?

Multumesc mult Iusty!
Alex e cuib de perusi, are diametrul la gaura de 3,5 cm...si e facut de mine de e asa mare ( asa am vrut eu) nu am vrut sa stea puii ingramaditi, nu am stiut la ce sa ma astept, ea a depus cam 10 oua de fiecare data, ventilatia aerului este foarte importanta in cuib.acum poti sta in cap smile glumesc, sper sa nu te superi iar :pup: tongue

>>>>Alexandra<<<<

49

Re: Voliere - cum le construim?

stai linistita ca stiu de gluma.mi s a parut ff mare, atata tot..e mai degraba de micul alex..

50

Re: Voliere - cum le construim?

E maricica....dar intrarea e mica big_smile ai vazut pozele cu puiisorii? uita`te la poze si o vezi si pe dinauntru ( mie mi s`a parut potrivita) .. :k:

>>>>Alexandra<<<<