26

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

patriciuca wrote:
denisa82 wrote:

Max la joaca si la ...somn(asa sta seara cand e somnoros sprijinit ori de mine ori de tablia de la pat intr-un picior si cu spatele sprijinit)

Ce figura e.Imi vine sa-l pap.Nu imi vine sa cred cum doarme si ce dragut e :heart:  . Pachi s-a impacat cu gandul ca are un fratior? :hihi: .

Nici nu il baga in seama ,se sperie de el doar daca zboara inspre el.de aia pe timpul zilei separat fiecare zboara in largul lui fara sa fie stresat.

Max-aratinga nanday

27

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Am citit intr-un articol ca aceste specii nu se prea inteleg.Micul alexander se intelege mai mult cu nimfa.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

28

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

sa vedeti pozitii de dormit.....imi scuzati fata da chiar dormeam

Max-aratinga nanday

29

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Doamne ce scumpete mica :heart:

30

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

sa vedeti pozitii de dormit.....imi scuzati fata da chiar dormeam


ce sa mai zic ca am ramas fara cuvinte... e dulce foc. sunt inebunita

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

31

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 e un scump smile
spune-mi si mie cat e de cumite? ca ma tenteaza si pe mine  :perusi:

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

32

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

annonimu wrote:

denisa82 e un scump smile
spune-mi si mie cat e de cumite? ca ma tenteaza si pe mine  :perusi:


dupa cum se vede e foarte cuminte, mi-ar place unul si mie.. deci eu nu pot sa cred cum doarme, sunt fermecata de-a dreptul.

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

33

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

oricum cand doarme e foarte tare smile e un dulce

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

34 (edited by denisa82 28-08-2012 18:39)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

annonimu wrote:

denisa82 e un scump smile
spune-mi si mie cat e de cumite? ca ma tenteaza si pe mine  :perusi:

Primele zile ziceai ca e cumintenia intruchipata ...e eee in schimb de 2 zile cerceteaza fiecare colt ,l-a alergat pe paco,a inceput sa ciupeasca cand e luat de undeva vezi doamne semn de protest,daca primele zile venea numai pe noi acum sta numai pe usi geamuri sifonier ventilator ... Deci nu e atat de cuminte precum pare...sper sa-i treca fitele astea ca mi-a ciuruit degetele.va pup
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 28-08-2012 18:39[/merge_posts_bbcode]

vad ca astazi s-a cumintit ,ce fite au si piticii astia....

Max-aratinga nanday

35 (edited by biancadumi 29-08-2012 15:49)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Ce dragut e  :heart:  sa iti traiascahttp://i611.photobucket.com/albums/tt200/biancadumi/nanday-conure.jpg

- Bianca

36

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Ia uite cum sta putoarea asta mica smile

Max-aratinga nanday

37 (edited by elenad 19-09-2012 23:56)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Buna, Denisa se pare ca am luat de la acelasi crescator pasarile smile eu m-am dus sa iau un aratinga cu coroana albastra dar masina mi-am dat seama ca e altceva  :hihi: am cautat pe net specia de mi-a venit rau! Oricum nu regret. L-am luat pe cel mai mic si avea si la cioc ceva.Al tau mi-a placut f mult doar ca era f galagios!! Eu i-am mai dat cu seringa 2 saptamani.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 19-09-2012 23:56[/merge_posts_bbcode]

Nu pot incarca de pe telefon asa ca am intrat pe pc sa pun poze. Deci el este Paulie, aratinga wedellii sau dusty head.Nici el nu stia ce vinde.mai avea un "jandya" cum zicea el la janday.era foarte slab. imi spusese sa-i mai dau o seringa pe zi dar el cerea de 3 ori.

38 (edited by denisa82 20-09-2012 11:33)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

elenad wrote:

Buna, Denisa se pare ca am luat de la acelasi crescator pasarile smile eu m-am dus sa iau un aratinga cu coroana albastra dar masina mi-am dat seama ca e altceva  :hihi: am cautat pe net specia de mi-a venit rau! Oricum nu regret. L-am luat pe cel mai mic si avea si la cioc ceva.Al tau mi-a placut f mult doar ca era f galagios!! Eu i-am mai dat cu seringa 2 saptamani.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 19-09-2012 23:56[/merge_posts_bbcode]

Nu pot incarca de pe telefon asa ca am intrat pe pc sa pun poze. Deci el este Paulie, aratinga wedellii sau dusty head.Nici el nu stia ce vinde.mai avea un "jandya" cum zicea el la janday.era foarte slab. imi spusese sa-i mai dau o seringa pe zi dar el cerea de 3 ori.

e tare galagios si curios ai dreptate dar e iubirea mea.au un stil de dormit ceva de speriat...e interesant ca al tau nu are pe piept "esarfa"albastra.Acum m-am prins nu e nanday (asta intelesesem)...e dulce foc.

Max-aratinga nanday

39

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Ba da tot e nanday decat e combinat sau nu stiu, conteaza ca sunt frumosi si sanatosi,si vroiam sa iau un nanday dar eu am deja 3 nimfe si nu stiu daca se vor intelege.

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

40 (edited by elenad 20-09-2012 16:37)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Nu e nanday ci weddellii sau dusky head conure.m-am chinuit ceva sa ii gasesc denumirea smile)))
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 20-09-2012 16:37[/merge_posts_bbcode]

Al meu foarte rar spune ceva.weddellii sunt mai tacuti

41

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

elenad wrote:

Buna, Denisa se pare ca am luat de la acelasi crescator pasarile smile eu m-am dus sa iau un aratinga cu coroana albastra dar masina mi-am dat seama ca e altceva  :hihi: am cautat pe net specia de mi-a venit rau! Oricum nu regret. L-am luat pe cel mai mic si avea si la cioc ceva.Al tau mi-a placut f mult doar ca era f galagios!! Eu i-am mai dat cu seringa 2 saptamani.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 19-09-2012 23:56[/merge_posts_bbcode]

Nu pot incarca de pe telefon asa ca am intrat pe pc sa pun poze. Deci el este Paulie, aratinga wedellii sau dusty head.Nici el nu stia ce vinde.mai avea un "jandya" cum zicea el la janday.era foarte slab. imi spusese sa-i mai dau o seringa pe zi dar el cerea de 3 ori.

E super dragut.Imi dau seama ce te-ai uitat la filmul "Paulie".Dupa ce l-am vazut mi-am dorit mult un aratinga cu coroana albastra.Pur si simplu m-am indragostit de ei.Acum am un micul alex si il iubesc foarte mult.Sa iti traiasca si tie pufosenia.E foarte frumosi din poze se vede ca ii place sa fie liber.

P.S.Sa sti ca pe papagalul meu tot Paulie il cheama smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

42

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

smile) da!! Am vazut filmul si am vrut unul cu coroana albastra dar asa a fost sa fie si nu regret.nu prea sta in cusca de cat cand papa in rest doarme pe cuier si doarme si in pat dar mi-e frica sa nu il storcesc.am antecedente cu un pui de rata cand eram mica smile)))))) si tie sa iti traiasca animalutele

43

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Am facut un anisor.... Suntem baietel mare :lma:

Max-aratinga nanday

44

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa82 wrote:

Am facut un anisor.... Suntem baietel mare :lma:


la multi ani iubitel.. sa cresti mare mare si sa o iubesti pe mami
:lma:  :lma:  :lma:  te iubesc

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

45

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

La multi ani! :lma:

46

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Denisa, sa-ti traiasca baietelul ,sa te bucuri de el si asteptam mai multe poze cu scumpetea mica. O zi buna si multa sanatate . :lma:

47

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Va multumesc!

Max-aratinga nanday

48 (edited by suana 16-05-2013 21:37)

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

Denisa ai o scumpete,sa-ti traiasca.Ce bine e sa primesti pupici de la cioculete dulci  :heart: Si ,,La multi ani!!!''  :lma:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

49

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

suana wrote:

Denisa ai o scumpete,sa-ti traiasca.Ce bine e sa primesti pupici de la cioculete dulci  :heart: Si ,,La multi ani!!!''  :lma:

Multumim!!! Numai pupici dulci !!!

Max-aratinga nanday

50

Re: Despre Nanday - Nandayus nenday

denisa de unde pot cumpara si eu un astfel de papagal? nanday si la ce pret

http://laura24.sunphoto.ro